Koncert pieśni patriotycznych zakończył wydarzenia ku pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

Dodano: 2 marca 2024 08:41, Autor: Kacper Jaworowski

W Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej odbył się wzruszający koncert utworów patriotycznych z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Koncert utworów patriotycznych w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej odbył się jako ostatnie z wydarzeń, dedykowanych Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Kustosz muzeum, Dariusz Wardaszka, podczas koncertu przywołał nie tylko dźwięki przeszłości, ale również emocje i ducha walki o wolność, które wciąż są żywe w sercach Polaków.
REKLAMA


Oprócz pieśni - nowych, starych, znanych i zapomnianych - nie zabrakło komentarza historycznego, który przyczynił się do wielu dyskusji, wymiany spostrzeżeń i poglądów.

Koncert zakończył uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostrowi Mazowieckiej.Zobacz również

Wyklęty harcerz. O ciężkim losie i ważnych decyzjach Pileckiego opowiadała Karolina Kolbuszewska (zdjęcia)

2 marca 2024, Kacper Jaworowski

Muzeum Dom Rodziny Pileckich zorganizowało wykład pt. "Od harcerza do Żołnierza Niezłomnego". W życiu rotmistrza każda decyzja była wyrazem jego przekonania, że każdy człowiek jest bliźnim, a skaut charakteryzuje się nie tylko braterstwem, lecz także gotowością do pomocy.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

2 marca 2024, Kacper Jaworowski

Ostrów Mazowiecka uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych. Delegacje władz samorządowych oraz społeczność lokalna zebrały się pod pomnikami, by oddać hołd bohaterom walki o wolność.

Pamiętają o Wyklętych w gminie Brok (zdjęcia)

2 marca 2024, UMiG Brok, red. Kacper Jaworowski

Delegacja władz samorządowych, przedstawiciele placówek edukacyjnych, kulturalnych i religijnych, złożyła kwiaty pod pomnikiem "Żołnierzy Wyklętych".

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Santander Consumer Bank S.A.

Pl. Ludwika Waryńskiego 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

BANK OD KREDYTÓW

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]