Ruszyła akcja "Łapki na kierownicę". Trwać będzie przez cały marzec

Dodano: 4 marca 2024 09:16, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa możliwość wypadku. Kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.
Akcja "Łapki na kierownicę" ma na celu zmianę podejścia kierowców do używania telefonu podczas jazdy samochodem. Zminimalizuje to ryzyko występowania wypadków, do których przyczynia się nieodpowiednie korzystanie z telefonu.
REKLAMA


Podczas akcji "Łapki na kierownicę" użytkownicy aplikacji Yanosik otrzymają materiały edukacyjne w formie quizu dot. konsekwencji korzystania przez kierujących podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Za bezbłędną odpowiedź na pytania będzie można otrzymać Certyfikat Odpowiedzialnego Kierowcy. W ubiegłorocznej edycji akcji w rozwiązywaniu quizu wzięło udział 59 318 kierowców, z czego 42 700 "zdało" go poprawnie, a 11 256 osób udostępniło swój certyfikat w mediach społecznościowych.

Prowadzona przez cały marzec akcja będzie wspierana emisją spotu, na ekranach LED firmy Screen Network S.A. rozlokowanych na terenie całego kraju.

Działania Policji prowadzone są wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem aplikacji Yanosik oraz firmą Screen Network S.A. Stanowią one uzupełnienie policyjnej akcji pn. "Na drodze - Patrz i słuchaj", której ważnym elementem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na konsekwencje rozproszenia uwagi podczas korzystania z drogi.

Źródło zdjęcia: KPP Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Zderzenie dwóch pojazdów osobowych, na drodze wojewódzkiej nr 627 (zdjęcia)

3 marca 2024, OSP Prostyń, red. Elżbieta Krajewska

W miejscowości Treblinka na skrzyżowaniu zderzyły się samochody osobowe - Dacia i BMW.

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce - Dragon-24

29 lutego 2024, Wojsko Polskie/5MBOT, red. Kacper Jaworowski

Blisko 20 tys. żołnierzy, z czego 15 tys. żołnierzy Sił Zbrojnych RP i 3500 jednostek sprzętu z 10 państw NATO. W Polsce trwają największe tegoroczne manewry wojskowe pod kryptonimem Dragon-24. Hasło ćwiczenia brzmi: "We do not have time to waste time" (pol. "Nie mamy czasu, żeby tracić czas").

Apteki nie będą dyżurować całodobowo

28 lutego 2024, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Ze względu na zmianę przepisów ustawy, dojdzie do istotnej zmiany w zasadach pełnienia dyżurów aptek. Leki będzie można kupić tylko w wyznaczonym okresie kilku godzin nocnych.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]