"Kobiety są wyjątkowe". Konferencja w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

Dodano: 10 marca 2024 16:54, Autor: ZS nr 2 Ostrów Mazowiecka/Anna Błażyńska, Dorota Sadowska, red. Elżbieta Krajewska

Wydarzenie zgromadziło wiele znakomitych gości, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat roli kobiet w różnych dziedzinach życia. Uczestniczki wysłuchały dwóch paneli dyskusyjnych: "Zdrowie" i "Work-life-balance".
W dniu 8 marca 2024 stowarzyszenie "Kobiety wspierają kobiety" we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej oraz Bankiem Spółdzielczym w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowało konferencję pod hasłem "Kobiety są wyjątkowe". Wydarzenie odbyło się w Zespole Szkół nr 2 i zgromadziło szereg gości, w tym honorową członkinię stowarzyszenia, poseł na Sejm RP Marię Koc, starostę powiatu ostrowskiego Zbigniewa Chrupka, prezes banku spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej Monikę Tymińską, dyrektora SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej Artura Wnuka oraz dyrektora Zespołu Szkół nr 2 Bogusława Konrada.

Na rozpoczęcie konferencji głos zabrała Dorota Subda, prezes stowarzyszenia, która podzieliła się ideą organizacji tego wydarzenia oraz działalnością "Kobiet wspierają Kobiety". Celem konferencji było ukazanie różnorodnych doświadczeń i spostrzeżeń kobiet zajmujących się różnymi dziedzinami oraz inspiracja innych do pozytywnych zmian. Dlatego do udziału w panelu dyskusyjnym zaproszono panie reprezentujące m.in. sferę zdrowia, urody, sportu oraz kierownicze stanowiska.

W trakcie konferencji honorowa członkini Maria Koc podkreśliła, jak istotne są tego typu spotkania, które nie tylko inspirują i budują, ale również dodają sił oraz pomagają w utrzymaniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, w szczególności życiem rodzinnym.
REKLAMA


Uczestniczki konferencji miały okazję wysłuchać dwóch paneli dyskusyjnych: "Zdrowie" oraz "Work-life-balance". W pierwszym panelu swoje doświadczenia dzieliły panie dbające na co dzień o zdrowie innych ludzi, takie jak dr Elżbieta Marcinkowska, dr Joanna Kukwa, psycholog Bożena Cęcelewska-Bielecka oraz instruktorka sportu Milena Kozłowska.

W panelu "Work-life-balance" omawiano kwestię zachowania równowagi w życiu przy licznych aktywnościach towarzyszących współczesnym kobietom. Prelegentkami były: wójt gminy Zaręby Kościelne Urszula Wołosiewicz, dyrektorka ds. współpracy zrzeszeniowej Sylwia Zakrzewska-Anucińska, animatorka kultury Dominika Potomska-Pecura oraz kosmetolog Aleksandra Zawisza-Wiśniewska.

Gościem specjalnym konferencji była dziennikarka Marzena Kawa, która swoim wystąpieniem zainspirowała obecne panie do podjęcia walki o swoje marzenia. Ponadto, uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu młodzieży "Ekonomika".

Organizatorem konferencji było stowarzyszenie "Kobiety wspierają kobiety", a współorganizatorami: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej. Spotkanie było nie tylko okazją do wymiany doświadczeń, ale także do budowania silnych więzi między kobietami różnych środowisk oraz pokazania, że świat staje się bardziej przyjazny dzięki ich zaangażowaniu w różne dziedziny życia.


Zobacz również

Spacer z Filipem Springerem. Odkrywanie granic między stworzonym a naturalnym (zdjęcia)

9 marca 2024, Kacper Jaworowski

Na Ostrów Mazowiecką można było spojrzeć inaczej z Filipem Springerem. Autor "Miedzianki" zabrał mieszkańców na niecodzienny spacer, który pozwolił dostrzec w mieście nieco więcej niż w codziennym biegu.

W najbliższych planach modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Ostrowi Mazowieckiej

9 marca 2024, UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Inwestycja przyniesie miastu duże oszczędności z tytułu mniejszych kosztów oświetlenia zewnętrznych przestrzeni oraz zmniejszy emisję zanieczyszczeń.

Andrea Lattari wystąpił w Bogutach-Piankach z okazji Dnia Kobiet (zdjęcia)

8 marca 2024, GOKiS Boguty-Pianki, red. Kacper Jaworowski

"Ciao Amore Tour Italiano Vero", pod takim hasłem zorganizowano muzyczne wydarzenie, które odbyło się w odnowionym niedawno ośrodku kultury. W Bogutach-Piankach wystąpił Andrea Lattari.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]