Po raz siódmy spotkali się z sowami (zdjęcia)

Dodano: 17 marca 2024 07:19, Autor: Kacper Jaworowski

Galeria Sztuki Jatki była miejscem, w którym odbyła się VII Noc z Sowami w Ostrowi Mazowieckiej. Wydarzenie zgromadziło 53 uczestników.
15 marca 2024 odbyła się siódma edycja niezwykłego wydarzenia organizowanego przez entuzjastów przyrody i miłośników ptaków - Noc z Sowami w Ostrowi Mazowieckiej. Galeria Sztuki Jatki gościła w tym roku 53 uczestników, którzy wraz z organizatorami poznawali tajemnice życia sów.

Wydarzenie prowadził Paweł Cieśluk. Podczas pierwszej części uczestnicy mogli wziąć udział w prezentacji multimedialnej na temat biologii i występowania sów w Polsce, przetestować swoją wiedzę podczas sowiego quizu oraz podziwiać wystawę "osowiałych przedmiotów codziennego użytku", ze zbiorów Hanny Chromińskiej. Jerzy Sikorski zaprezentował budki lęgowe dla pójdziek. Ponadto zostały wyświetlone dwa filmy - "Sowy" Artura Tabora i "Płomykówka - sowa z sąsiedztwa" Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian". Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który umilił uczestnikom czas spędzony na spotkaniu.
REKLAMA


Drugą część wydarzenia stanowiły nocne poszukiwania sów w terenie. 22 osoby wyruszyły na poszukiwanie tych tajemniczych nocnych ptaków, co zaowocowało niezapomnianymi obserwacjami. Bilans nocnej wycieczki był imponujący - uczestnicy mieli okazję do obserwacji w świetle latarek puszczyka oraz usłyszenia dwóch odzywających się pójdziek.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia oraz gratulują wszystkim nagrodzonym w sowim quizie. Już teraz zapraszają wszystkich miłośników przyrody na kolejną Noc z Sowami, obiecując kolejne niezapomniane doświadczenia i naukę o tajemniczym życiu tych fascynujących ptaków. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie "Ludzie z Pasją", a współorganizatorami Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka i Miejski Dom Kultury.


Zobacz również

VIII Konferencja Regionalistyczna w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

15 marca 2024, Kacper Jaworowski

Stara Elektrownia gościła VIII Konferencję Regionalistyczną, która pod hasłem "Pasja. Kultura. Dziedzictwo." stanowiła nie tylko forum wymiany myśli, ale także kroki w stronę pogłębiania wiedzy o lokalnej historii i tradycji. Zaprezentowano również 9. numer pisma "Rocznik Ostrowski".

W piątkowy wieczór miłośnicy sów spotkali się w ostrowskich Jatkach (zdjęcia)

18 marca 2023, Elżbieta Krajewska

Noc z Sowami to akcja edukacyjna, która ma na celu popularyzację wiedzy na temat gatunków sów żyjących w Polsce.

V Noc z Sowami w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

9 kwietnia 2022, Miłosz Magrzyk

Noc z Sowami to akcja edukacyjna mająca na celu popularyzację wiedzy na temat gatunków sów żyjących w Polsce, ich biologii, a także roli w przyrodzie oraz kulturze.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]