Dnia 17 marca, w nocy dotarła III Nocna Pielgrzymka do Nowej Osuchowej (zdjęcia)

Dodano: 18 marca 2024 10:22, Autor: Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej, red. Elżbieta Krajewska

Pielgrzymka "Tylko dla mężczyzn ze św. Józefem" do Sanktuarium MB w Nowej Osuchowej .
REKLAMAW nocy o godzinie 24.00 dotarła III Nocna Pielgrzymka "Tylko dla mężczyzn ze św. Józefem" do Sanktuarium MB w Nowej Osuchowej gdzie wspólnie modlono się na Mszy Świętej. Uczestników pielgrzymki było około 180.
Pielgrzymka wyruszyła o godzinie 20.15 spod Kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej.

Był to czas wspólnej Drogi Krzyżowej, modlitwy różańcowej, konferencji duchowej dla mężczyzn , zakończyliśmy wspólną Eucharystią. A na zakończenie spotkanie braterskie przy kawie, herbacie i ciastku.

Kult Matki Bożej w parafii Osuchowa jest ściśle związane z objawieniami które miały miejsce w życiu mieszkańców tej wioski. Na początku XX wieku niezwykłe objawienia zainspirowały zbudowanie kapliczki i namalowanie wizerunku Matki Bożej Osuchowskiej. Początek objawień Matki Najświętszej w Nowej Osuchowej związany jest z datą 2 czerwca 1910 roku.
Tutejsze sanktuarium słynie z wielu cudownych łask, czego materialnym znakiem są liczne wota umieszczone w ołtarzu w kościele i w kaplicy objawień w lesie. W kaplicy wyłożona jest "księga próśb i podziękowań", w której wierni mogą sami wpisywać swoje intencje oraz dawać świadectwo otrzymanych łask.

Podziękowania należą się wszystkim organizatorom pielgrzymki czyli braciom z Męskiej Grupy Różańcowej Nazaret, kapłanom , parafianom.


Zobacz również

Ogólnopolski Xll Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim - "Idea wszechpolska" rozstrzygnięty. Uczennica "Ekonomika" zajęła II miejsce (zdjęcia)

17 marca 2024, ZS nr 2 Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

W kategorii praca plastyczna, nagrodzona została uczennica klasy maturalnej TEA.

W najbliższy poniedziałek odbędzie się Powiatowa Debata Społeczna

16 marca 2024, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Celem spotkania będzie zaktywizowanie miejscowej społeczności do współpracy z instytucjami działającym na rzecz bezpieczeństwa w procesie budowania lokalnego systemu bezpieczeństwa.

VIII Konferencja Regionalistyczna w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

15 marca 2024, Kacper Jaworowski

Stara Elektrownia gościła VIII Konferencję Regionalistyczną, która pod hasłem "Pasja. Kultura. Dziedzictwo." stanowiła nie tylko forum wymiany myśli, ale także kroki w stronę pogłębiania wiedzy o lokalnej historii i tradycji. Zaprezentowano również 9. numer pisma "Rocznik Ostrowski".

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]