GKS przywitał wiosnę zwycięstwem

Dodano: 31 marca 2024 23:16, Autor: Kacper Jaworowski

GKS Andrzejewo pokonuje Błękitnych Stoczek 2:1 po dwóch trafieniach Andrzeja Piwońskiego. Rozpoczęcie rundy wiosennej należy uznać za udane.
Na boisku w Andrzejewie odbył się zacięty mecz piłki nożnej w ramach 14. kolejki, a więc pierwszej wiosennej, pomiędzy miejscowym GKS Andrzejewo, a drużyną Błękitnych Stoczek.

Już w pierwszych minutach obie ekipy dawały się poznać zacieśniającymi się akcjami i szybkimi atakami. GKS Andrzejewo przejął inicjatywę, starając się narzucić swój styl gry, co zaowocowało pierwszym trafieniem już w 16. minucie. Andrzej Piwoński bezbłędnie wykorzystał sytuację, trafiając precyzyjnie do siatki bramki przeciwnika. Miejscowi kibice wybuchnęli radością, dopingując swoją drużynę do dalszych sukcesów.

Błękitni Stoczek jednak nie zamierzali się poddać łatwo. Mimo straty bramki, cały czas próbowali atakować, starając się przełamać obronę GKS-u. Jednak to udało się przyjezdnym dopiero po przewie. Grzegorz Lipka-Chudzik skutecznie wykorzystał sytuację i zmienił wynik na remisowy - 1:1.

Mecz nabrał jeszcze większego tempa, obie drużyny walczyły zaciekle o każdą piłkę, stwarzając okazje strzeleckie. Ostateczną decyzję w tej rywalizacji podjął ponownie Andrzej Piwoński, który w 66. minucie popisał się swoją drugą bramką w tym spotkaniu. Znalazł się w odpowiednim miejscu i skierował piłkę do bramki, zapewniając swojej drużynie prowadzenie 2:1. Do końca meczu wynik nie zmienił się.

GKS Andrzejewo 2:1 Błękitni Stoczek
A. Piwoński 16', 66' - G. Lipka-Chudzik 56.

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Peakpx

Przywitanie wiosny na stadionie w Małkini Górnej mogło być lepsze. Mecz ze Zrywem Sobolew zakończył się bezbramkowym remisem.

Ostrovia grała niecałe 10 minut

24 marca 2024, Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Piłkarze KS Ostrovii nie mogą zaliczyć powitania wiosny na własnym obiekcie do udanych. Powodem nie jest wynik, tylko pogoda, która zamieniła stadion w basen. Nowy termin meczu ze Wkrą Sochocin poznamy wkrótce.

Derby bez niespodzianki. GKS pewnie wygrywa z Iskrą

10 listopada 2023, Kacper Jaworowski

GKS Andrzejewo triumfuje 4:1 w pasjonującym starciu z Iskrą Zaręby Kościelne. Mimo zaangażowania miejscowych, przyjezdni dominują w powiatowych derbach.