Derby bez niespodzianki. GKS pewnie wygrywa z Iskrą

Dodano: 10 listopada 2023 06:27, Autor: Kacper Jaworowski

GKS Andrzejewo triumfuje 4:1 w pasjonującym starciu z Iskrą Zaręby Kościelne. Mimo zaangażowania miejscowych, przyjezdni dominują w powiatowych derbach.
Derbowy mecz pomiędzy Iskrą Zaręby Kościelne a GKS-em Andrzejewo okazał się niezwykle emocjonującym widowiskiem, choć dla kibiców Iskry zakończył się smutkiem. Mimo ogromnego zaangażowania i determinacji miejscowych zawodników, to GKS Andrzejewo wyszedł zwycięsko ze starcia, zdecydowanie triumfując 4:1.

Iskra stworzyła kilka sytuacji w przeciągu meczu, ale to GKS był bardziej skuteczny w wykańczaniu akcji. Na pierwszą bramkę przyszło czekać do 34. minuty, gdy wynik otworzył zawodnik GKS-u Radosław Piwoński. Sześć minut później wynik dla przyjezdnych podwyższył Adrian Kraszewski.

W drugiej połowie gospodarze starali się zagrozić lokalnym rywalom, jednak czegoś brakowało. Na kolejne bramki przyszło czekać do końca meczu. W 82. minucie Iskra zdobyła bramkę kontaktową, co rozpaliło nadzieje miejscowych kibiców. Po niefortunnej interwencji piłkę do własnej bramki skierował Piotr Pac. Nadzieję lokalnych kibiców szybko zgasił Kacper Praski, który trzy minuty po "samobóju" podwyższył wynik na 1:3. Wynik meczu na 1:4 ustalił Dominik Kraszewski, który strzelił gola w doliczonym czasie gry.

Po meczu Iskra Zaręby Kościelne zajmuje 11. miejsce w tabeli z 7 punktami, a GKS Andrzejewo 3. miejsce z 26 punktami. Obie drużyny muszą jak najlepiej punktować i liczyć na wpadki rywali. GKS będzie do końca walczyć o awans, jednak w czubie tabeli panuje ścisk. Różnica między pierwszą a piątą pozycją, to jedynie 3 punkty.

Jedyny mecz 13. kolejki Klasy B, gr. Siedlce, który odbędzie się 11 listopada br., to spotkanie Tęcza Korczew - Iskra Zaręby Kościelne, które zostanie rozegrane o godz. 13:00. Natomiast GKS Andrzejewo swój mecz rozegra u siebie, 12 listopada 2023 o godz. 13:00.

Iskra Zaręby Kościelne 1:4 GKS Andrzejewo
P. Pac 82' (sam.) - R. Piwoński 34', A. Kraszewski 41', K. Praski 85', D. Kraszewski 90+1'

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Pixabay/Michał Jarmoluk

Podopieczne Michała Kacprzaka, mimo fatalnych warunków pogodowych, zwyciężyły ze Świtem Barcząca. Przyjezdne pokazały się z dobrej strony, jednak to za mało na świetnie dysponowaną drużynę Ostrovii.

Iskrzyło w meczu Iskry z Błękitnymi. Zarębianie z porażką po zaciętej walce

31 października 2023, Iskra Zaręby Kościelne, red. Kacper Jaworowski

Mimo porażki Iskry, mecz mógł się podobać. Zarówno gospodarze, jak i goście pokazali wysoki poziom umiejętności i determinacji.

Świetna seria zakończona. MKS Małkinia przegrywa z Jabłonianką

31 października 2023, Kacper Jaworowski

Gorszy dzień musiał kiedyś nadejść. Małkinianom nie udało się przedłużyć passy zwycięstw do 7 spotkań.