Nowa kadencja Rady Gminy Andrzejewo rozpoczęta (zdjęcia)

Dodano: 5 maja 2024 11:42, Autor: Gmina Andrzejewo, red. Elżbieta Krajewska

I Sesja Rady Gminy Andrzejewo w okresie 2024-2029. Wybory na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Gminy Andrzejewo na nadchodzącą kadencję.REKLAMADnia 2 maja 2024 roku, Gmina Andrzejewo rozpoczęła nową kadencję Rady Gminy podczas I Sesji Rady w okresie 2024-2029. To ważne wydarzenie zgromadziło nie tylko radnych, ale także licznych gości oraz przedstawicieli lokalnej społeczności. Obrady rozpoczęła radna senior Elżbieta Stanisława Kałuska, symbolizując kontynuację tradycji i ciągłość pokoleń w samorządowej służbie.

W sali obrad zebrało się piętnastu radnych, a także Wójt Gminy Andrzejewo -Beata Ponichtera, skarbnik gminy Paulina Pecura, sekretarz gminy Robert Rosiak oraz inni przedstawiciele gminy i zaproszeni goście. Ceremonię rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Polski, po którym ksiądz proboszcz Jerzy Kruszewski odmówił krótką modlitwę, stanowiącą wyraz wspólnej refleksji i błogosławieństwa nad nową kadencją.

Następnie Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Andrzejewie- Iwona Kropińska wraz z zastępcą, Dominiką Brzostek, wręczyły radnym gminy oraz wójtowi gminy, Beacie Ponichtera zaświadczenia o wyborze. To symboliczne akty potwierdzały legalność i mandat reprezentacyjny dla nowych członków rady gminy.

Kolejnym ważnym punktem sesji były wybory na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Gminy Andrzejewo na nadchodzącą kadencję. Do przeprowadzenia tych wyborów powołano trzyosobową komisję skrutacyjną. Na stanowisko przewodniczącego zgłoszono dwóch kandydatów, a na wiceprzewodniczącego również dwóch. Po przeprowadzonym tajnym głosowaniu Przewodniczącym Rady Gminy Andrzejewo został Krzysztof Jasko, a na stanowisko wiceprzewodniczącego wybrano Justynę Kazimierczuk.

Po oficjalnych wyborach nadszedł czas na podziękowania, gratulacje oraz wypowiedzi zaproszonych gości. W ten sposób rozpoczęła się nowa kadencja Rady Gminy Andrzejewo, której skład z pełnym zaangażowaniem podejmie się służby dla lokalnej społeczności. Oby ta kadencja przyniosła wiele pozytywnych zmian i sukcesów dla mieszkańców gminy Andrzejewo.

Skład nowej Rady Gminy Andrzejewo:

Krzysztof Jasko - przewodniczący
Justyna Kazimierczuk - wiceprzewodniczący
Dariusz Chiliński
Teresa Dąbkowska
Andrzej Gralik
Damian Jasko
Elżbieta Stanisława Kałuska
Jarosław Kempisty
Dorota Kietlińska
Rafał Łuniewski
Jan Nienałtowski
Tomasz Piszczatowski
Roman Siejk
Łukasz Sudak
Grzegorz Jacek ŚwiderskiZobacz również

W Broku uroczyście uczczono 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (zdjęcia)

4 maja 2024, UMiG Brok, red. Elżbieta Krajewska

Mieszkańcy miasta i gminy Brok zgromadziły się w duchu pamięci i patriotyzmu, by uczcić 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Ostrów Mazowiecka uczciła 233. rocznicę Konstytucji 3 Maja (zdjęcia)

3 maja 2024, Elżbieta Krajewska

Wspólny hołd dla bohaterów wolności oddany przez społeczność miasta.

Uroczysty Apel z Okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

2 maja 2024, PSP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Głównym punktem apelu było podniesienie flagi państwowej, co stanowiło symboliczny gest oddania hołdu naszemu narodowemu symbolowi. W ceremonii wzięło udział kierownictwo oraz pracownicy komendy, a także zmiana służbowa Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]