Rozpoczęcie maturalnego maratonu w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

Dodano: 8 maja 2024 09:10, Autor: ZSCKR Stare Lubiejewo, red. Elżbieta Krajewska

Uczniowie z dwóch klas V przystąpili do egzaminu maturalnego z języka polskiego.
REKLAMA
W dniu 7 maja 2024 roku Zespół Szkół CKR im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, położony w Starym Lubiejewie, wszedł w gorący okres egzaminacyjny. To właśnie w tym dniu uczennice i uczniowie klas maturalnych 5PT i 5BT stawiły czoła jednemu z najważniejszych wyzwań w swoim życiu szkolnym - egzaminowi maturalnemu.

Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczął się pierwszy egzamin maturalny z języka polskiego w nowej formule. Maturzyści mieli przed sobą czterogodzinną próbę, podczas której musieli wykazać się znajomością języka ojczystego, umiejętnością analizy tekstów oraz tworzenia własnych wypowiedzi.

Dla wielu z nich był to pierwszy krok w kierunku zdobycia świadectwa dojrzałości, które otworzy przed nimi nowe możliwości -zarówno kontynuacji nauki na wyższych uczelniach, jak i wejścia na rynek pracy. Jednak przed nimi jeszcze wiele wyzwań, ponieważ po egzaminie z języka polskiego czekają ich kolejne próby w postaci egzaminów z matematyki, języka angielskiego oraz z wybranych przedmiotów.

Nie ma wątpliwości, że dla maturzystów ten czas jest niezwykle stresujący. Przez wiele lat przygotowywali się do tego momentu, poświęcając mnóstwo czasu na naukę, zdobywanie wiedzy i rozwijanie umiejętności potrzebnych do zdania egzaminów. Teraz nadszedł czas, aby wykorzystać wszystkie te przygotowania i wykazać się najlepszymi rezultatami.Zobacz również

Maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 rozpoczęli egzamin z języka polskiego (zdjęcia)

7 maja 2024, Elżbieta Krajewska

Nowa formuła egzaminu maturalnego z języka polskiego. Więcej zadań, więcej czasu. Do egzaminu w szkole przystąpiło 110 uczniów.

Pierwszy dzień matury w "Rubinku" (zdjęcia)

7 maja 2024, Julia Baranowska

Dzisiaj w całej Polsce rozpoczęły się matury. Na pierwszy ogień - język polski.

Inauguracja nowej kadencji. Uroczysta I sesja Rady Miasta Ostrów Mazowiecka (zdjęcia)

7 maja 2024, Kacper Jaworowski

Nowa Rada Miasta Ostrów Mazowiecka 6 maja 2024 rozpoczęła swoją kadencję 2024-2029. Zaprzysiężono radnych, chociaż nie wszystkich, oraz burmistrza.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]