Pielgrzymka rowerowa do Sanktuarium Matki Boskiej w Wąsewie (zdjęcia)

Dodano: 13 maja 2024 08:11, Autor: Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej, red. Elżbieta Krajewska

Organizatorem pielgrzymki była Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej
REKLAMAW słoneczną sobotę, 11 maja 2024 roku, grupa wiernych z Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej wyruszyła w wyjątkową pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Boskiej w Wąsewie. To sanktuarium, znane z cudownego obrazu, przyciąga pielgrzymów z różnych zakątków, poszukujących duchowego wsparcia i łaski.

Pielgrzymi, przybyli pod obraz Matki Boskiej, aby zanieść przed nią prośby, modlitwy i podziękowania. Podziękowania należą się księdzu kustoszowi Leszkowi za serdeczne przyjęcie, poświęcony czas oraz za przybliżenie historii parafii i cudownego obrazu, którego historia sięga końca XVII wieku. Szczególnym akcentem było spotkanie ze zwierzakami, którymi w wolnych chwilach opiekuje się i hoduje sam ksiądz kustosz, co dodatkowo podkreśliło wyjątkowy charakter tej pielgrzymki.

Symboliczne wota, czyli przedmioty wieszane przy świętym obrazie w intencji błagalnej lub dziękczynnej, świadczyły o głębokim oddaniu pielgrzymów oraz o ich ufności w modlitwę do Matki Bożej. Było to niezwykłe doświadczenie duchowe dla wszystkich uczestników, którzy z radością przyjęli zaproszenie do wspólnej modlitwy i refleksji.

Pielgrzymka rowerzystów z Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej to także okazja do wspólnego spędzenia czasu na łonie natury, wzdłuż malowniczych tras, wśród zieleni i śpiewu ptaków. Następny etap naszej podróży już jest zaplanowany do Bazyliki Mniejszej w Prostyni, leżącej w diecezji drohiczyńskiej.Zobacz również

Wkrótce II Festiwal Kultury Łowieckiej w Ostrowi Mazowieckiej

9 maja 2024, UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Zaproszenie dla mieszkańców na święto miłośników natury i tradycji myśliwskich.

Nowa Rada Gminy Wąsewo rozpoczęła swoją działalność (zdjęcia)

9 maja 2024, UG Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy Wąsewo zwołana została zgodnie z postanowieniem komisarza wyborczego w Ostrołęce w poniedziałek 6 maja 2024. Dokonano zaprzysiężenia nowej wójt i uroczystego ślubowania wszystkich obecnych radnych.

W pielgrzymce na Jasną Górę wzięła udział delegacja ze szkoły w Kalinowie (zdjęcia)

6 maja 2024, NSP Kalinowo, red. Elżbieta Krajewska

Udział delegacji z Kalinowa w 34. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Sybiraków na Jasną Górę.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]