Wkrótce II Festiwal Kultury Łowieckiej w Ostrowi Mazowieckiej

Dodano: 9 maja 2024 12:30, Autor: UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Zaproszenie dla mieszkańców na święto miłośników natury i tradycji myśliwskich.

Już niebawem, 25 maja 2024, Ostrów Mazowiecka stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia, które z pewnością przypadnie do gustu pasjonatom natury i tradycji myśliwskiej. II Festiwal Kultury Łowieckiej obiecuje być równie fascynującym i niezapomnianym, co jego pierwsza edycja.

Rozpoczęcie tego wyjątkowego święta planowane jest o godz. 9:00, od uroczystej Mszy św. Hubertowskiej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej. Po mszy, odbędzie się uroczysty orszak pocztów sztandarowych, myśliwych z psami i sokołami, który poprowadzi uczestników do Starej Elektrowni.

O godz. 10:30 rozpocznie się oficjalne otwarcie Festiwalu, a o 11:30 będziecie mieli okazję zwiedzić wystawę fotograficzną pt. "Nie tylko rykowisko..." autorstwa Andrzeja Wierzbieńca. Po wystawie, o godz. 11:45, rozpocznie się konferencja popularnonaukowa poświęcona tematom kultury, ochrony przyrody oraz zrównoważonego rozwoju, która odbędzie się w Starej Elektrowni.
REKLAMA


Do godz. 16:00 będziecie mieli okazję uczestniczyć w pikniku myśliwskim na placu przed Starą Elektrownią. Podczas pikniku będziecie mogli skosztować tradycyjnych potraw myśliwskich oraz zwiedzić liczne stoiska z rękodziełem i pamiątkami.

Drugą część Festiwalu uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca "BezWianka" o godz. 14:00. Następnie odbędzie się otwarcie wystawy "Psy na starych pocztówkach" ze zbiorów Gabrieli Łakomik-Kaszuby, a także koncert muzyki łowieckiej w wykonaniu zespołu muzyki myśliwskiej "Babrzysko". O godz. 15:00 planowany jest pokaz psów polskich ras myśliwskich prowadzony przez Gabrielę Łakomik-Kaszubę.

Organizatorami tego wydarzenia są Miasto Ostrów Mazowiecka, przy wsparciu Polskiego Związku Łowieckiego oraz Związku Kynologicznego w Polsce. Dodatkowo, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej pełni funkcję współorganizatora.

To idealna okazja do spotkania się i spędzenia czasu wśród osób o podobnych zainteresowaniach, a także do czerpania inspiracji związanych z naturą i tradycją myśliwską. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Źródło zdjęcia: UM Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Rozpoczęcie maturalnego maratonu w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

8 maja 2024, ZSCKR Stare Lubiejewo, red. Elżbieta Krajewska

Uczniowie z dwóch klas V przystąpili do egzaminu maturalnego z języka polskiego.

Rozpoczęła się budowa drugiego budynku wielorodzinnego w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

7 maja 2024, Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Ostrowi Mazowieckiej, red. Elżbieta Krajewska

W ramach II etapu projektu powstanie budynek mieszkalny o 27 lokalach, o różnych metrażach.

Maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 rozpoczęli egzamin z języka polskiego (zdjęcia)

7 maja 2024, Elżbieta Krajewska

Nowa formuła egzaminu maturalnego z języka polskiego. Więcej zadań, więcej czasu. Do egzaminu w szkole przystąpiło 110 uczniów.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]