Odkryj lokalną historię i tradycje z prof. Jadwigą Sadowską i Jerzym Madzelanem

Dodano: 7 czerwca 2024 06:48, Autor: MBP Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na spotkanie autorskie w ramach cyklu "Ścieżki historii i tradycji". Prof. Jadwiga Sadowska i Jerzy Madzelan opowiedzą o swoim najnowszym dziele oraz o bogatej historii i tradycjach regionu.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej, zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Ścieżki historii i tradycji". Prelegentami będą: prof. Jadwiga Sadowska i Jerzy Madzelan. Mieszkańcy gminy Brok odwiedzą ostrowską książnicę w celu promocji najnowszej publikacji wydanej sumptem własnym biblioteki pt. "Życie codzienne, zwyczaje, oświata i kultura na ziemi ostrowskiej".
REKLAMA


Książka napisana pod redakcją Sadowskiej i Madzelana, stanowi niezwykle cenny wkład w dokumentację historii i kultury regionu ostrowskiego. Publikacja dostarcza informacji, które mogą służyć zarówno badaczom, jak i miłośnikom historii lokalnej. To pozycja obowiązkowa dla każdego, kto pragnie zgłębić bogactwo tradycji i zwyczajów powiatu ostrowskiego oraz dawnej ziemi nurskiej.

Książka przedstawia życie codzienne mieszkańców regionu, ich zwyczaje, tradycje oraz rozwój oświaty i kultury na przestrzeni lat. Dzięki szczegółowym opisom i materiałom, czytelnik ma okazję zanurzyć się w przeszłość i zrozumieć, jak kształtowały się lokalne społeczności. Jerzy Madzelan i prof. Jadwiga Sadowska, którzy zarządzali kształtem książki, zadbali o to, by aspekt życia codziennego został przedstawiony w sposób interesujący i przystępny, co czyni książkę nie tylko wartościowym źródłem wiedzy, ale także przyjemną lekturą.

Spotkanie z prof. Jadwigą Sadowską i Jerzym Madzelanem odbędzie się w czwartek, 13 czerwca 2024 o godz. 17:00, na I piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. ul. 11 Listopada 8 w Ostrowi Mazowieckiej. Wstęp wolny! Na miejscu będzie możliwość zakupu publikacji.

Źródło zdjęcia: MBP Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Zapomniane zwyczaje pogranicza regionów. Spotkanie autorskie z Maciejem Falkowskim (zdjęcia)

2 czerwca 2024, Kacper Jaworowski

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej gościła Macieja Falkowskiego, który opowiedział o swojej najnowszej książce "Ślachta. Historie z podlasko-mazowieckiego pogranicza". Autor podzielił się refleksjami na temat pozyskiwania informacji, historii regionu i złożonych procesów społecznych, które go kształtowały.

Otwarty spacer historyczny po Ostrowi Mazowieckiej. Echa Powstania Styczniowego (zdjęcia)

28 maja 2024, Kacper Jaworowski

Miłośnicy lokalnej historii mieli okazję uczestniczyć w otwartym spacerze historycznym po ulicach Ostrowi Mazowieckiej. Pod przewodnictwem Andrzeja Mierzwińskiego, pasjonata historii, uczestnicy zgłębiali tajemnice miasta związane z powstaniem styczniowym.

Ostrów Mazowiecka - 590 lat nadania praw miejskich. Podróż przez historię z Andrzejem Mierzwińskim (zdjęcia)

26 kwietnia 2024, MBP Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej stała się miejscem fascynującej podróży przez historię miasta. Podczas spotkania w ramach cyklu "Ścieżki historii i tradycji" Andrzej Mierzwiński opowiedział o kluczowych postaciach i wydarzeniach z przeszłości, ukazując rozwój Ostrowi na przestrzeni wieków.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]