Zielona rewolucja w "zielonej leśniczówce". Szkoła w Dudach inspiruje do dbałości o środowisko (zdjęcia)

Dodano: 7 czerwca 2024 17:35, Autor: SP Dudy, red. Kacper Jaworowski

Szkoła w Dudach, otoczona urokliwymi lasami, stanowi wzorcowy przykład, jak edukacja ekologiczna może stać się integralną częścią szkolnego życia. W tej szkole ekologia to nie tylko nauka, ale przede wszystkim styl życia.
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Dudach, znana jest jako "zielona leśniczówka" ze względu na swój nietypowy, jasnozielony kolor oraz malownicze otoczenie lasów. Placówka stanowi wzorcowy przykład, jak edukacja ekologiczna może stać się integralną częścią szkolnego życia. To miejsce, gdzie uczniowie nie tylko uczą się o ochronie przyrody, ale żyją zgodnie z zasadami ekologii.

Uczniowie leśnej szkoły uczestniczą w akcjach sadzenia drzew. Z dumą obserwują, jak ich drzewa rosną i stają się schronieniem dla wielu gatunków ptaków. Ten piękny widok, to także cenne doświadczenie, uczące dzieci cierpliwości i odpowiedzialności. Dodatkowo, w okresie zimowym, szkoła organizuje program dokarmiania ptaków, co jest istotne, gdy naturalny pokarm jest trudny do znalezienia.

Jednym z najważniejszych działań podejmowanych przez uczniów i nauczycieli szkoły jest zbiórka zużytych baterii. Dzięki temu, szkodliwe substancje nie trafiają do środowiska, a same baterie są poddawane odpowiedniej utylizacji. Inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz praktyczne wdrażanie zasad ochrony środowiska.
REKLAMA


Poza bateriami, szkoła prowadzi także zbiórki zużytych tonerów, makulatury oraz plastikowych nakrętek. Każda z tych akcji ma na celu nie tylko segregację odpadów, ale przede wszystkim edukację ekologiczną uczniów. Na terenie szkoły znajduje się specjalny pojemnik na plastikowe nakrętki w kształcie serca, przekazany przez firmę Rolstar Pawłowski, symbolizujący zaangażowanie całej społeczności szkolnej w ochronę środowiska.

Szkoła w Dudach posiada również ekologiczną ścieżkę edukacyjną, gdzie uczniowie mogą nauczyć się więcej o roślinach, zwierzętach i grzybach spotykanych w polskich lasach. Interaktywne narzędzie edukacyjne jest chętnie wykorzystywane przez dzieci, które zdobywają wiedzę o świecie przyrody poprzez bezpośredni kontakt z nią.

Pracownicy i uczniowie starają się wprowadzać ekologiczne rozwiązania na co dzień. W szkole funkcjonuje system segregacji odpadów, a uczniowie są zachęcani do przynoszenia własnych, wielokrotnego użytku pojemników na żywność, co pozwala na ograniczenie zużycia jednorazowych opakowań.

Działania podejmowane przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Marii Dąbrowskiej w Dudach pokazują, że ochrona przyrody jest dla niej priorytetem. W szkole każdy może nauczyć się, jak być odpowiedzialnym obywatelem naszej planety. Stanowi to inspirujący przykład dla innych szkół, dowodzący że ochrona środowiska to nie tylko wielkie, globalne akcje, ale przede wszystkim małe, codzienne decyzje, które mogą przynieść ogromne efekty.

Źródło zdjęć: SP Dudy

Zobacz również

Kolejne zarybianie rzeki Bug przez Koło PZW 64 Ostrów Mazowiecka (zdjęcia)

7 czerwca 2024, Koło PZW 64 Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Zarybianie objęło odcinek rzeki Bug od Bojan do wysokości Buchta.

Wizyta starosty ostrowskiego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej (zdjęcia)

7 czerwca 2024, Starostwo Powiatowe, red. Elżbieta Krajewska

Głównym celem wizyty była planowana przebudowa ogrodzenia szkoły od strony ulicy Nurskiej.

Starosta ostrowski spotkał się z dyrektorami szkół ponadpodstawowych (zdjęcia)

6 czerwca 2024, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i omówienia bieżących wyzwań związanych z rekrutacją do szkół.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Busy do Niemiec 24 - Przewozy do Niemiec

Dworzec autobusowy
07-300 Ostrów Mazowiecka

Busy do Niemiec z adresu na adres!

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

ALIOR BANK S.A.

ul. Mieczkowskiego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]