Pierwszy dzień 44. Dni Broku i Puszczy Białej przyciągnął spragnionych wrażeń na miejską plażę (zdjęcia, wideo)

Dodano: 7 lipca 2024 23:40, Autor: Kacper Jaworowski

Dni Broku i Puszczy Białej 2024 były wyjątkowym czasem pełnym radości, zabawy i wspólnego świętowania. Odbył się turniej siatkówki plażowej, zaprezentowała się brokowska młodzież, były 4 koncerty oraz wybory miss i mistera plaży.
44. Dni Broku i Puszczy Białej - coroczne, niezwykle popularne wydarzenie, które od lat przyciąga mieszkańców i turystów - rozpoczęły się w sobotę rano, 6 lipca 2024, od turnieju piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Brok.

W ciągu dnia uczestnicy mogli korzystać z licznych atrakcji. Wesołe miasteczko oraz ponad kilkadziesiąt stoisk przygotowanych przez wystawców cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na stoiskach dostępne były różnorodne smakołyki, a także szeroki wybór zabawek. Nie zabrakło równie biżuterii, kapeluszy oraz perfum czy rękodzieła.

Swoje stoiska mieli także organizatorzy i sponsorzy wydarzenia. Długie kolejki czekały przed wesołym miasteczkiem oraz strefą świadomego kierowcy, gdzie można było zdobyć wiedzę na temat bezpiecznego prowadzenia pojazdów.

Młodzież przedszkolna i szkolna z terenu gminy pokazała swoje umiejętności na scenie. Dla niektórych z młodych artystów był to pierwszy publiczny występ przy tak dużej publiczności.
REKLAMA


Oficjalne otwarcie odbyło się o godz. 18:00. - Rozpoczynamy doroczne duże wydarzenie kulturalne, 44. Dni Broku i Puszczy Białej. Wydarzenie najstarsze w regionie, obchodzone od 1978 roku, stwarza możliwość wspólnego świętowania i jest okazją do przypomnienia mieszkańcom o lokalnej tradycji i korzeniach, z których się wywodzimy. To również święto nie tylko naszego miasta, ale i regionu, Kurpi i całej Puszczy Białej. Cieszymy się, że Dni Broku i Puszczy Białej stały się naszym lokalnym znakiem rozpoznawczym na obszarze nie tylko powiatu czy województwa, ale również kraju - podkreśliła Ewa Młynarczuk, dyrektorka Biblioteki Publicznej w Broku, a także radna powiatu ostrowskiego.

- Szanowni państwo, z wielką radością witam państwa na otwarciu 44. Dni Broku i Puszczy Białej. Jako burmistrz i gospodarz tego wspaniałego wydarzenia, chciałbym wyrazić swoją ogromną wdzięczność za państwa obecność. Dni Broku to wyjątkowy czas, kiedy możemy wspólnie celebrować naszą bogatą kulturę, tradycję i historię. To również doskonała okazja, aby cieszyć się różnorodnymi atrakcjami, które przygotowaliśmy specjalnie dla państwa - mówił Sebastian Oczkowski, burmistrz miasta i gminy Brok, witając przybyłych gości.

Radny wojewódzki Rafał Kowalczyk odczytał list od marszałka województwa Adama Struzika i zaznaczył, jak dobrze układała się jego współpraca z poprzednim burmistrzem Broku, Markiem Młyńskim. Wyraził również chęć kontynuacji dobrych stosunków z obecnym burmistrzem, Sebastianem Oczkowskim. Głos zabrali także poseł na Sejm RP Marcin Grabowski oraz starosta ostrowski Jerzy Bauer, który zapewnił o chęci wsparcia finansowego przyszłej, 45. edycji Dni Broku.

Po oficjalnych przemówieniach rozpoczęły się koncerty. Na scenie pojawili się Nowator, grupa Obsesja, zespół DiscoBoys, a jako ostatnie wystąpiły wokalistki z grupy Szpilki. Zwieńczeniem wieczoru była dyskoteka prowadzona przez DJ Czarnego, podczas której odbyły się wybory miss i mistera plaży.Zobacz również

Festyn Rodzinny w Zarębach Kościelnych. Gwiazdami wieczoru zespoły Extazy i Jorrgus (zdjęcia, wideo)

7 lipca 2024, Kacper Jaworowski

Coroczny Festyn Rodzinny ponownie zgromadził mieszkańców gminy i okolic, oferując różnorodne atrakcje. Tym razem wystąpiły dzieci z lokalnej szkoły, zespoły ludowe z powiatu ostrowskiego, odbył się turniej sportowy, a na zakończenie zagrały zespoły Extazy i Jorrgus.

Skolim zakończył koncertową zabawę podczas tegorocznej Małkińskiej Nocy z Gwiazdami (zdjęcia, wideo)

2 lipca 2024, Kacper Jaworowski

Ostatnią gwiazdą Małkińskiej Nocy z Gwiazdami 2024 był Skolim. Aktor, freak fighter oraz wykonawca muzyki disco polo i latino.

Na plaży w Broku nie dało się wcisnąć szpiliki. Tak wyglądał pierwszy dzień 43. Dni Broku i Puszczy Białej (zdjęcia)

2 lipca 2023, Kacper Jaworowski

Tysiące ludzi spędziło radośnie czas podczas pierwszego dnia 43. Dni Broku i Puszczy Białej. Nie zabrakło wielu atrakcji i koncertów, tych odbyło się trzy.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]