Ostrovia z trzecią wygraną z rzędu. Bartkiewicz bohaterem zwycięstwa nad Wkrą

Dodano: 13 kwietnia 2025 15:24, Autor: Kacper Jaworowski

Zespół Roberta Wilczewskiego pokonał Wkrę Radzanów w meczu pełnym emocji. Po pierwszej połowie goście prowadzili po wykorzystanym rzucie karnym, ale w drugiej części meczu to Ostrovia dominowała, a bohaterem spotkania został Olaf Bartkiewicz, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.
Piłkarze Ostrovii zainkasowali kolejne trzy punkty w swoim sezonie, pokonując Wkrę Radzanów 2:1. Dla drużyny Roberta Wilczewskiego było to dziewiąte zwycięstwo w rozgrywkach, a bohaterem spotkania został Olaf Bartkiewicz, który zdobył obie bramki dla "Żółto-zielonych". Zawodnik, który dopiero co zaliczył swoje pierwsze trafienia w seniorskim zespole, miał duży wpływ na końcowy wynik meczu.

Co ciekawe, Wkra Radzanów wystąpilła bez klasycznego bramkarza. Z konieczności musiał bronić Ołeksandr Awrucki, czyli środkowy obrońca. Zawodnik stanął na wysokości zadania, broniąc kilka ładnych strzałów zawodników Ostrovii. Wynik w meczu otworzył Daniel Ziółkowski, który w 42. minucie wykorzytał rzut karny. Ostrovia mogła poczuć się nieco zaskoczona, bo na przerwę to goście schodzili w lepszych humorach.

W przerwie odbył się konkurs rzutów karnych. W kategorii do lat 12. najlepszy okazał się Kacper Biszewski. Kategorię 12-18 lat wygrał Michał Maliszewski. Natomiast w kategorii dorosłych bezkonkurencyjna była Amelia Skowrońska. Nagrodę specjalną otrzymał Mikołaj Leonik, który do końca walczył z Maliszewskim o zwycięstwo, a także Jakub Kozłowski, który tego dnia obchodził urodziny.
REKLAMA


W drugiej połowie zawodnicy Ostrovii wyszli na boisko z nową energią, niesieni żywiołowym dopingiem, a ich zdeterminowanie szybko przyniosło efekty. W 59. minucie Olaf Bartkiewicz wyrównał stan meczu. Bramka młodego piłkarza dodała skrzydeł gospodarzom, którzy zaczęli dominować na boisku. Wkra Radzanów starała się kontratakować, ale próby były nieudane.

Ostrovia była stroną dominującą i walczyła do końca o komplet punktów. Pressowany rywal popełnił błąd w defensywie i w 79. minucie sędzia wskazał na rzut karny dla "Żółto-zielonych". Niestety, stoper w bramce gości okazał się górą w tym pojedynku. Wydawało się, że goście mogą wywieźć punkt z Ostrowi, ale w 85. minucie Bartkiewicz po raz drugi wpisał się na listę strzelców, dając Ostrovii zasłużoną wygraną.

Ostrovia po zwycięstwie awansowała na 6. miejsce w tabeli. Warto zaznaczyć, że była to już trzecia z rzędu wygrana drużyny z Ostrowi, co daje nadzieję na dalszy progres w sezonie. Kolejny test piłkarzy Roberta Wilczewskiego czeka w sobotę, 19 kwietnia 2025, kiedy to zmierzą się z trzecią drużyną tabeli - Opią Opinogóra. Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco, a początek planowany jest na godz. 14:00 na boisku w Opinogórze Górnej.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:1 Wkra Radzanów
O. Bartkiewicz 59', 85' - D. Ziółkowski 42' (k)

Źródło zdjęcia: Ostrovia Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Pewne zwycięstwo Ostrovii w meczu pełnym zwrotów akcji (wideo)

6 kwietnia 2025, Kacper Jaworowski

Ostrovia odniosła pewne zwycięstwo w meczu wyjazdowym z Konopianką Konopki, wygrywając 2:4. Mimo ambitnej postawy gospodarzy, którzy zdobyli dwie bramki w drugiej połowie, piłkarze Roberta Wilczewskiego nie dali sobie wyrwać trzech punktów.

Ostrovia nie dała szans Sonie. Pewne 4:0 i kolejna wygrana

30 marca 2025, Kacper Jaworowski

Zespół Ostrovii pokonał Sonę Nowe Miasto 4:0, umacniając swoją pozycję w tabeli. Dwa gole Piotra Zachei, jeden Adriana Warackiego i jedno trafienie Gabriela Kordyszewskiego zapewniły drużynie pewne trzy punkty.

Dwa gole Ostrovii, dwa gole ULKS-u. 2:2 w emocjonującym meczu

23 marca 2025, Kacper Jaworowski

W meczu 18. kolejki ciechanowsko-ostrołęckiej klasy okręgowej piłkarze Ostrovii Ostrów Mazowiecka zremisowali 2:2 z ULKS-em Ołdaki. Choć gospodarze prowadzili po pierwszej połowie, goście przejęli inicjatywę w drugiej części spotkania. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami po wyrównaniu w końcówce meczu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Busy do Niemiec 24 - Przewozy do Niemiec

Dworzec autobusowy
07-300 Ostrów Mazowiecka

Busy do Niemiec z adresu na adres!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]