Chociaż oficjalnie wydarzenie rozpoczęło się w sobotę i kontynuowane będzie w niedzielę, to już w piątek, 20 czerwca br., teren imprezy tętnił życiem. Sportowe emocje rozpoczęły się turniejami piłki ręcznej i nożnej, a kolejne dni przyniosły dalszą dawkę aktywności fizycznej - uczestnicy rywalizowali w zawodach spławikowych, grali w badmintona i siatkówkę plażową, a także wzięli udział w biegach przełajowych i marszach nordic walking.
Nie zabrakło również elementów edukacyjnych. Namioty tematyczne przygotowane przez lokalny samorząd oraz instytucje umożliwiały mieszkańcom zapoznanie się z istotnymi zagadnieniami społecznymi i ekologicznymi. W zamian za wykazanie się wiedzą ekologiczną uczestnicy otrzymywali drobne upominki i rośliny doniczkowe, co miało na celu propagowanie postaw proekologicznych.
Ponadto, w specjalnie wydzielonej strefie fundacji DKMS prowadzona była akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. W ten sposób uczestnicy mogli realnie pomóc Klaudii Kalbarczyk - lokalnej mieszkance walczącej z poważną chorobą krwi. Więcej na ten temat w artykule: Była tą, która pomagała innym jako pielęgniarka. Teraz to ona potrzebuje ratunku.
Sobotnie popołudnie rozpoczęło się występami przedszkolaków i dziecięcych grup tanecznych z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Wójt Dariusz Rafalik wręczył wyróżnienia dla najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych, honorując również ich rodziców listami gratulacyjnymi.
Następnie, na scenie pojawili się biegacze i uczestnicy marszów. Najlepsi zawodnicy biegów na 7,5 km oraz marszu nordic walking na 5 km zostali nagrodzeni, a szczęśliwcy spośród wszystkich uczestników biegowego Grand Prix wygrali rowery oraz inne nagrody - m. in. frytkownicę i vouchery do sklepu.
W rywalizacji wędkarskiej, zorganizowanej przez Koło nr 65 PZW, triumfował Leszek Rogaski. W badmintonie, rozgrywanym o Puchar Wójta, najlepsi okazali się Małgorzata i Wojciech Wilanowscy z Rakiety Ostrów, natomiast siatkarską rywalizację na piasku zdominowali Andrij Fiedorczuk i Mateusz Szymański.
Wieczór upłynął pod znakiem muzyki. Na scenie pojawiła się Elena Rutkowska z zespołem Cygańskie Czary, porywając publiczność energetycznymi dźwiękami. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wójt Dariusz Rafalik, podkreślając w przemówieniu rolę tradycji i wspólnotowego charakteru Nocy Świętojańskiej:
- Noc Świętojańska to czas magii, światła i radości - mówił. - To moment, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a wspólne świętowanie jednoczy pokolenia.
W drugiej części wieczoru dominowały klimaty disco polo i pop. Tłum bawił się przy największych hitach zespołu Masters, w tym kultowym "Żono moja", oraz dynamicznych utworach Extazy.
Kulminacyjnym momentem była inscenizacja obrzędu świętojańskiego przygotowana przez dziewczęta z lokalnych szkół. Stroje inspirowane słowiańską tradycją, wianki, ogniska i muzyka wprowadziły uczestników w atmosferę najkrótszej nocy roku. Wydarzenie zakończyła plenerowa dyskoteka pod gwiazdami.







Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.