Dzieci z Broku na tropie samorządu. Wycieczka do ratusza (zdjęcia)

Dodano: 20 września 2025 11:36, Autor: ZPPO Brok, red. Kacper Jaworowski

Pierwszoklasiści z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku wzięli udział w wycieczce do ratusza. W czasie wizyty, oprócz spotkania z burmistrzem i sekretarz gminy, miały okazję poznać funkcjonowanie poszczególnych referatów, które na co dzień dbają o rozwój.
Wizyta uczniów klasy I Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku w Urzędzie Miasta i Gminy była okazją do poznania pracy samorządu i funkcjonowania gminy z bliska. Dzieci, pełne ciekawości, miały szansę zobaczyć, jak działa administracja lokalna i poznać osoby odpowiedzialne za podejmowanie ważnych decyzji dotyczących ich miejscowości.

Spotkanie rozpoczęło się w gabinecie burmistrza Sebastiana Oczkowskiego. Uczniowie, z wielkim zainteresowaniem, usiedli na fotelu burmistrza, próbując poczuć się jak prawdziwi włodarze gminy. Tego dnia, najmłodsi goście byli nie tylko obserwatorami, ale także aktywnymi uczestnikami spotkania, które pozwoliło im zrozumieć, na czym polega praca samorządu.

Burmistrz Oczkowski opowiedział dzieciom o swoich obowiązkach, a także o tym, jak ważna jest współpraca z mieszkańcami, aby gmina mogła się rozwijać. Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z sekretarz gminy Anną Dawidczyk, która serdecznie przyjęła uczniów i wprowadziła ich w tajniki pracy administracji samorządowej. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały jej opowieści na temat różnych zadań, jakie realizują poszczególne referaty w urzędzie.
REKLAMA


Następnie uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą referatów, działających w strukturach urzędu. Wizyta w poszczególnych działach pozwoliła im zrozumieć, jak wielką odpowiedzialność ponoszą pracownicy urzędu, zajmujący się między innymi sprawami obywatelskimi, oświatą czy budownictwem.

Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się do sali konferencyjnej, gdzie mogli poczuć się jak radni podczas obrad gminnych. Zajmując miejsca przy stole, dzieci poznały zasady pracy w radzie gminy oraz dowiedziały się, jak ważne są spotkania i decyzje podejmowane przez przedstawicieli lokalnej społeczności.

W trakcie całej wizyty uczniom towarzyszyła wychowawczyni klasy I, Roksana Grzegrzułka, która zadbała o to, by dzieci miały okazję zadawać pytania i aktywnie uczestniczyć w spotkaniach.

Wycieczka odbyła się w czwartek, 18 września 2025.


Zobacz również

Od drzewka pamięci do umowy partnerstwa (zdjęcia)

18 września 2025, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica podpisano umowę o współpracy z Berufsbildende Schulen "Dr. Otto Schlein" z Magdeburga. Porozumienie obejmuje wymiany uczniów i nauczycieli oraz wspólne projekty edukacyjne.

Edukacja w sercu natury. Uczniowie ZPPO w Broku odkrywali Nadbużański Park Krajobrazowy (zdjęcia)

18 września 2025, ZPPO Brok, red. Elżbieta Krajewska

Wspólne odkrywanie historii i przyrody stało się tematem wycieczki uczniów ZPPO w Broku do Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, gdzie czekały na nich nie tylko wykłady, ale i warsztaty artystyczne, ścieżki edukacyjne oraz spotkanie z przyrodą.

Uczniowie z powiatu ostrowskiego na otwarciu wystawy "Pilecki - Wyszyński. Portret podwójny" (zdjęcia)

15 września 2025, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Przed Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Pilecki - Wyszyński. Portret podwójny".

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Cezan Salon Meblowy Black Red White

ul. Mieczkowskiego 16 (Galeria TEK, II piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Szukasz mebli, które idealnie wpasują się w Twoje wnętrze? Zainspiruj się!

Pokusa Street Food

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]