Lekkoatleci UOLKA na pudle

Dodano: 24 września 2008 20:02, Autor: MOSiR Ostrów Maz.

W rozgrywanych w dniach 6 -7 września w Olsztynie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików UOLKA Ostrów Mazowiecka wystawił 17 zawodników. Klub wywalczył 6 medali i zdobył 19 punktów liczonych do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. Ostrowianie w punktacji klubowej zajęli znakomite III miejsce.

Medale dla UOLKA wywalczyli: Piotr Polakowski – 1000 m (2.41,16) – złoto; Katarzyna Bacławska – 300 m (44,38); Mariusz Małkiński – 600 m (1,28.62); sztafeta 4 x 100 m w składzie: Rafał Jaworowski, Marcin Smakosz, Mariusz Małkiński, Piotr Polakowski (47,43) – srebro; Rafał Jaworowski – 2000 m (6,09.10); sztafeta 4x 100 m w składzie: Magdalena Jastrzębska, Paulina Siwek, Katarzyna Bacławska, Luiza Grabowska (53,19) – brąz. Miejsca tuż za podium zajęli: Marcin Smakosz – 600 m (1,29.82), Paulina Siwek – 1000 m (3,08.52), Patrycja Sobotka – 100 m przez płotki (17,05) – IV miejsca; Patrycja Sobotka – skok wzwyż (1,50) – V miejsce.

Trener Andrzej Wardaszka z Olsztyna wrócił w zdecydowanie dobrym humorze: - Uważam start za bardzo udany. Zdobyliśmy wiele punktów do klasyfikacji ogólnopolskiej i pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Najbardziej cieszą oczywiście medale, ale muszę stwierdzić, że najbardziej zadowolony jestem ze stylu jaki prezentowali nasi zawodnicy. Na zawodach w Olsztynie padło przecież wiele rekordów życiowych: Kamil Szumiński – 1000 m (2,52); Luiza Grabowska – 800 m (46,10); Magdalena Jastrzębska – 600 m (1,44.87) i druga sztafeta 4 x 100 m w składzie: Milena Jastrzębska, Marta Choromańska, Marta Sienkiewicz, Dominika Zaniewska (56,12).

Dzięki znakomitej postawie aż 10 zawodników UOLKA uzyskało awans do Mistrzostw Polski Młodzików rozgrywanych w Słupsku w dniach 20 -21 września br.