Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert 3 Maja o godz. 17:oo - wystąpi Kwartet JORGI

Dodano: 28 kwietnia 2009 09:33, Autor: Urszula Drabot


Miejski Dom Kultury serdecznie zaprasza na koncert plenerowy, który odbędzie się 3 MAJA, o godz. 17:oo na scenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie wystąpi „Kwartet Jorgi”. W przypadku złej pogody - ZAPRASZAMY do sali widowiskowej MDK.
Muzyka Kwartetu, to brzmienia etniczno - folkowe. Zespół tworzy wielu znakomitych wykonawców min: Andrzej Brych – trąbka; Janusz Brych – saksofon; Bartosz Bryła, Tomasz Dolezich – skrzypce, Ryszard Bazarnik, Radosław Nowakowski - bębny; Tomasz Kiciński – dudy. "Kwartet Jorgi" ma na swoim koncie setki koncertów min.: na deskach teatrów: "Nowego" w Poznaniu, "Małego" w Warszawie, "Ochoty" w Warszawie", "Teatru Stu" w Krakowie; jak również w Filharmonii w Słupsku, Sali Malinowej w Poznaniu, Sali im. W. Lutosławskiego w Radiu w Warszawie, Auli im. Rungego w Poznaniu, Dworze Artusa w Toruniu,
Działalność zespołu, to także koncerty indywidualne i udział w festiwalach: wielokrotnie w Niemczech (m.in. Berlin, Monachium, Dachau), kilkakrotnie we Francji (m.in. w Ambasadzie Polskiej w Paryżu, w Bretanii na Festiwalu Kultury Polskiej, Festiwalu na południu Francji), dwukrotnie w Kanadzie (m.in. w Ambasadzie Polskiej w Toronto), w Wenezueli w ramach Dni Kultury Polskiej, wielokrotnie w Anglii (m.in. na Festiwalu Fletowym BBC), kilkakrotnie Czechy, Słowacja, Szwecja. Wielokrotny udział w Obchodach Międzynarodowego Dnia Muzyki w Poznaniu, warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ośrodek Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, współpraca z Ośrodkiem "Pogranicze" w Sejnach.
Muzyka zespołu została również wykorzystana w filmach polskich i zagranicznych oraz w nagraniach radiowych.
Filmy telewizyjne o zespole zostały zrealizowane w telewizji poznańskiej i wrocławskiej, muzyka i instrumentarium wykorzystane były w filmach zrealizowanych przez studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Zapraszamy mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej w tę niezwykłą "etniczną" podróż z "Kwartetem Jorgi".


Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]