Zapachniało małą sensacją w meczu OKK Sokół - MKS Jurand

Dodano: 18 października 2010 11:55, Autor: Adrian Paszczyk

Mecz między obiema drużynami nie zapowiadał wystąpienia większych emocji. MKS Jurand to miał być niski koziołek do przeskoczenia dla rosłych koszykarzy OKK Sokół, stało się jednak inaczej.
W niedzielnym meczu 17 października na drodze OKK Sokół staną zespół MKS Jurand. Drużyna ta nie była wysoko oceniana w przedmeczowej analizie, nie mogła też być uważana za wielkie zagrożenie dla ostrowskiej drużyny, która podejmowała rywala we własnej hali.

Przed oczami kibiców staną jednak niepewny zespół OKK Sokół - braki kadrowe i kontuzje dały się im we znaki. Niepewna, wręcz asekurancka gra doprowadziła wynik meczu do remisu gdy zawyła syrena kończąca kwartę. Konieczna była 5 minutowa dogrywka.

W ostatnich 5 minutach niedzielnego meczu OKK Sokół okazał się minimalnie lepszy i zwyciężył 73:71.

To nie był jednak porywający mecz, więcej emocji przeżyli zawodnicy niż kibice na trybunach. Szczególnie raziła nieskuteczność naszej drużyny, która w liczbie 17 niewykorzystanych rzutów wolnych mówi sama za siebie.

To jednak kolejne (drugie) zwycięstwo OKK Sokół w drugim meczu sezonu. Kolejny mecz już za tydzień z dużo bardziej wymagającym rywalem KS Rosa Sport Radom.

OKK SOKÓŁ Ostrów Maz. - MKS Jurand Ciechanów 73:71 (18:19) (15:9) (13:17) (17:18) (10:8)