Ostrów rozebrzmieje muzyką

Dodano: 11 stycznia 2011 20:39, Autor: Anna Krajewska-Polak

MDK planuje na ten rok wiele atrakcji. Poniedziałkowe Spotkanie ze Sztuką, konkursy recytatorskie, taneczne, muzyczne i plastyczne, festiwale, wystawy, Pyza Mazowiecka, Wirujący Krąg i wiele innych. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Chodzą słuchy, że rok 2011 obfitować będzie w Miejskim Domu Kultury w atrakcje. Rozpoczęli, jak co roku, Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już XIX raz, gdy wraz z Jurkiem Owsiakiem, mieszkańcy Ostrowi grali i zbierali pieniądze. Tym razem na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.


17 stycznia odbędzie się, pierwsze w tym roku, Poniedziałkowe Spotkanie ze Sztuką. Koncert Karnawałowy w wykonaniu Agnieszki Piass, Tomasza Garbarczyka, z akompaniamentem Mirosława Feldgebela i prowadzeniem znanego już u nas Andrzeja Krajewskiego. Szykuje się wieczór pełen niezapomnianych wrażeń. A to tylko początek.


W lutym, w ramach Poniedziałkowych Spotkań ze Sztuką, posłuchać będzie można koncertu muzyki skrzypcowej, w marcu gorących pieśni hiszpańskich, w kwietniu muzyki pasyjnej, a w maju w Ostrowi rozbrzmiewać będzie Johann Strauss. A któż z nas nie kocha Nad pięknym modrym Dunajem?


W lutym Miejski Dom Kultury organizuje etap powiatowy Konkursu Recytatorskiego Miejsce Urodzenia. Jest jeszcze Warszawska Syrenka, to w marcu i Mazowiecki Przegląd Teatrów Dziecięcych w kwietniu.


Dla fanów walentynek przygotowano również niespodziankę - Koncert Walentynkowy, to oczywiście w lutym. W marcu planowany jest Koncert Wiosenny z premierami nowych programów ostrowskich zespołów MDK , a maju koncert okolicznościowy Witaj Maj, 3 Maj.


W maju również wziąć będzie można udział w VI Festiwalu Piosenki Filmowej, w Powiatowych Konfrontacjach Tanecznych czy dl młodszych plenerze plastycznym w Orle.


Jak co roku, również i w tym planowane są Pyza Mazowiecka, Ogólnopolski Festiwal Tańca Wirujący Krąg czy Ostrów Maz Rock Festiwal. Miejski Dom Kultury nie zapomina o dzieciach, zatem i w tym roku odbędzie się Spotkanie ze Św. Mikołajem.


Do tego wszystkiego dorzućmy jeszcze cykliczne spotkania Słucham i bawię się muzyką, wystawy malarstwa, grafiki i fotografii, konkursy muzyczne, taneczne, recytatorskie i plastyczne oraz niezapomniane Sylwestry pod Ratuszem.


Mało? Jak obiecują pracownicy na czele z dyrektor Bożenną Rostkowską - imprez będzie więcej i każdy znajdzie coś dla siebie.


Komentarze

Dodano: 11 stycznia 2011 23:29, (ktos666)

Nie ilość a jakość się liczy. Zamiast 20 średnich imprez fajnie zrobić kilka co rozpromują fajnym pomysłem Ostrów Maz Rock Festiwal, ,wykorzystać markę Wirującego Kręgu, do tego jakieś zespoły np Myslowitz, pyza też pomysł który można zrobić ciekawie po drodze ze 2 koncerty mdkowskich tancerzy śpiewaków + to co robi kotłownia i jest spoko

 

Dodano: 12 stycznia 2011 09:36, bogus (marcin1828)

Dokładnie nie ilość, a jakość :-)
Zróbcie sondaż na niektórych imprezach i zobaczcie kto przyszedł z nudów i z czystej ciekawości, a kto przyszedł bo go interesuje dany temat imprezy. Wiadomo zawsze tych pierwszych osób będzie więcej, ale zawsze może to w pewien sposób ułatwić kulturalne funkcjonowanie naszej miejscowości.

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]