ALPS: sensacyjna porażka lidera!

Dodano: 12 kwietnia 2011 17:41, Autor: Adrian Paszczyk

Na dwa mecze przed końcem ligi lider poniósł sensacyjną porażkę 2:0. Teraz musi wygrać ostatni mecz i czekać na to co zrobią rywale. Mistrzowski tytuł, może przejść Alpli koło nosa.
Do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło 10 kwietnia, w 4 meczu 9 kolejki. Faworyt pojedynku Alpla - Huragan niespodziewanie przegrał 2:0 mocno komplikując sobie drogę do mistrzostwa.

Początek meczu zwiastował dobry i wyrównany pojedynek. Żadna z drużyn nie zyskiwała znacznej przewagi. Dopiero w końcówce seta Huragan uzyskał, zdawałoby się bezpieczną, kilku punktową przewagę. Po niewykorzystaniu kilku piłek setowych zrobiło się nerwowo, stan rywalizacji wyniósł 24:23. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze... Huragan w końcu zdobył ostatni punkt i wygrał całego seta 25:23.

W drugim secie podobna historia jak w pierwszym. Początek wyrównany. Tym razem jednak w końcówce to Alpla zaczynała odskakiwać na kilku punktowe prowadzenie. Po chwili role po raz kolejny odwróciły się i to co nie udało się Alpli w pierwszym secie, zrealizował Huragan. Odrobił najpierw stratę, a następnie wyszedł na prowadzenie wygrywając seta minimalnym stosunkiem punktów 27:25.

Porażka ta rozbudziła nadzieje na mistrzostwo dwóch innych zespołów - Liceala, oraz Rubinka. Zwycięstwo we wszystkich meczach do końca kolejki którejś z tych drużyn oznaczać będzie zdobycie mistrzostwa w ALPS!

Bardzo blisko tego wyczynu jest Liceal, który zdecydowanie pokonał Rubinek 2:0. Zostały już tylko dwie kolejki do rozegrania, jeśli w obu wygra Liceal, to on będzie tegorocznym mistrzem ALPS.

Rubinkowi natomiast pozostała walka o podium, gdyż trudno liczyć na jeszcze większe sensacje w kolejnych meczach. Obecnie Rubinek zajmuje 4 miejsce. Tuż za nimi Huragan z tą samą ilością punktów. Te dwie drużyny spotkają się w następnej kolejce 8 maja.