9 medali ostrowskich karateków

Dodano: 23 maja 2011 12:23, Autor: Adrian Paszczyk

Podczas rozgrywanych 22 maja Okręgowych Mistrzostwach Mazowsza ostrowscy karatecy zdobyli 9 medali, a w tym 2 x złoto, 3 x srebro i 4 x brąz.
Bardzo dobrze w zawodach zaprezentował się Mikołaj Radgowski, który w spektakularny sposób zdobył złoty medal wygrywając jedną z walk już po 6 sekundach! Złoty medal zdobył także Karol Kuczyński.

Medale srebrnego koloru zdobyli - Marek Nowak, Joanna Małyszko i Sylwia Matyńkowska. Natomiast brąz wywalczyli - Michał Bołtryk, Michalina Chrobot , Malwina Laskowska i Ewa Grzeszczuk.

Ponadto Michalina Chrobot zajęła 6 miejsce w kata na 14 startujących zawodniczek.

- Mimo zmęczenia intensywnymi startami w zawodach nasi karatecy spisują się co raz lepiej. W walkach semi kontaktowych radzą sobie doskonale, szczególnie ci, którzy zaliczyli duże turnieje w Józefowie i Pradze.- powiedział sensei Radosław Grabowski.

W Okręgowych Mistrzostwach Mazowsza uczestniczyło 160 zawodników z 14 klubów.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 14 zawodników i zawodniczek. Opiekunem grupy i sędzią był sensei Radosław Grabowski. Podczas turnieju przygotowaniem i sekundowaniem zawodnikom zajmowała się sempai Maria Jasko.