Nie starzeje się ten, kto nie ma czasu

Dodano: 11 października 2011 09:17, Autor: Anna Krajewska-Polak

Gaudeamus igitur rozbrzmiało w sali widowiskowej MDK. Rozpoczął się kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął trzeci rok akademicki. Na uroczystą inaugurację, która odbyła się 10 października 2011 r., przybyło wielu znakomitych gości. Poza najważniejszymi, czyli słuchaczami Uniwersytetu, byli burmistrz Władysław Krzyżanowski, Hanna Sasinowska - Przewodnicząca Rady Miasta, ksiądz dziekan prałat dr Jan Okuła, Bożenna Rostkowska - założycielka ostrowskiego Uniwersytetu i była dyrektor MDK, prof. Adam Dobroński, prof. dr hab. Mestwin Kostka, nowa dziekan dr Joanna Omieciuch, Elżbieta Chojnacka - dyrektor ostrowskiej biblioteki i wielu innych znamienitych gości.

Spotkanie rozpoczął chór Banda Retro utworem, do którego słowa napisała jedna ze słuchaczek ostrowskiego Uniwersytetu. Następnie, pełniąca obowiązki dyrektora MDK, Regina Pałaszewska powitała gości, nakreśliła nieco historię Uniwersytetów Trzeciego Wieku i przypomniała wszystkim słowa Benjamina Franklina "Nie starzeje się ten, kto nie ma czasu", które są też mottem UIIIW.

Również burmistrz powitał gości, życząc słuchaczom Uniwersytetu "wytrwałości, odporności i by koniec roku akademickiego był w tym samym gronie, co dzisiaj". Następnie odbył się akt ślubowania , a nowi słuchaczem otrzymali z rąk burmistrza i przewodniczącej Hanny Sasinowskiej legitymacje studenckie. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnej studenckiej pieśni Gaudeamus igitur.

REKLAMAByły dziekan ostrowskiej filii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w imieniu rektora swojej uczelni obiecał patronat nad Uniwersytetem Trzeciego Wieku, co, jak wyjaśnił, oznacza, że służebność organizatorom i wszystkim uczestnikom. Wystąpiła również Danuta Kołodziejczyk - Przewodnicząca Rady Słuchaczy Uniwersytetu - to kolejnych rok naszych pragnień - powiedziała - zamiast oglądać się wstecz, postanowiliśmy wykorzystać czas wolny. Wsparcie zadeklarowała Barbara Kostka z białostockiego UIIIW, namawiała, by wejść na europejski grunt, opowiedziała również o własnych doświadczeniach, w tym z pozyskiwaniem środków z unijnych dotacji.

Inauguracyjny wykład pt. "Legenda o Ostrowi Mazowieckiej" wygłosił profesor Adam Dobroński. Opowiedział w skrócie o historii miasta, o nazwie, otoczeniu i ludziach, którzy dla Ostrowi zrobili tak wiele. Zaapelował również, byśmy lansowali legendę, że Ostrów jest stolicą Puszczy Białej. - A i fakty się na to znajdę -zażartował.

Wzruszający moment nastąpił, gdy w imieniu słuchaczy Uniwersytetu, wystąpiła emerytowana nauczycielka Barbara Porowska i wyraziła wdzięczność założycielce i byłej dyrektor MDK Bożennie Rostkowskiej. Obecni goście podziękowali założycielce gromkimi owacjami na stojąco. Na koniec spotkania wystąpił znowu chór Banda Retro, który jak się dowiedzieliśmy, niebawem będzie obchodził dziesiąte urodziny, a na inauguracji rozpoczął drugą setkę występów.


Zdjęcia Mirosław Kisielewski

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]