Pobiegli, by uczcić niepodległość

Dodano: 13 listopada 2011 11:44, Autor: Anna Krajewska-Polak

W Ostrowskim Biegu Niepodległości nie było klasyfikacji, zatem wygrali wszyscy, którzy dobiegli bądź doszli do mety.
Ostrowianie uczcili Święto Niepodległości wspólną zabawą. Nie było klasyfikacji, nie było przegranych. Wszyscy wygrali. W pierwszym Ostrowskim Biegu Niepodległości, który odbył się 11 listopada przy MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej, uczestniczyło ponad 300 osób. - Zgłosiło się 234 osoby - powiedział pomysłodawca Biegu Marek Kukiełka z MOSiR - ale biegło ze 100 więcej.

W biegu uczestniczyły osoby z całego powiatu, ale też Warszawy czy Gdyni . Biegli dzieci, młodzież i dorośli. Była to rozrywka rodzinna, gdzie mogli stratować babcia z wnuczkiem, ojciec z synem czy brat z siostrą. Dystans odpowiedni nawet dla początkujących, atmosfera zabawy zamiast rywalizacji i przede wszystkim rodzina w komplecie - na starcie i na mecie. Nawet pogoda dopisała. - Zadzwoniłem do Świętego Marka - śmiał się pan Marek Kukiełka - by załatwił nam piękne słońce.

W Biegu nie było klasyfikacji, zatem wygrali wszyscy, którzy dobiegli bądź doszli do mety. Trasa biegu wiodła przez ulice Trębickiego, Staszica, Parkowa, Broniewskiego i Trębickiego. Na wszystkich uczestników czekało wspólne ognisko z kiełbaskami, gorąca herbata i oryginalna grochówka.

REKLAMA
- I po biegu - wspomina Grzegorz Szydło, pasjonat biegania - w Ostrowi Mazowieckiej przy wspaniałej pogodzie odbył się I Bieg Niepodległości. Najwięcej radości sprawiał mi widok biegnących maluszków, które tracąc siły mogły liczyć na swoich rodziców, biegnący harcerze czy karatecy w białych kimonach. Celem tej imprezy było propagowanie aktywności fizycznej i to się w 100 % udało. Mam nadzieję, że to początek cyklicznych imprez biegowych w naszym mieście, których po za Biegiem 3 Maja mi brakowało. Na koniec nasuwa mi się jedno mądre powiedzenie NIE ŻYJĘ BY BIEGAĆ, BIEGAM BY LEPIEJ ŻYĆ, do zobaczenia na trasach.

Bieganie rekreacyjne niewiele kosztuje, a jest zdrowe i daje mnóstwo radości. Od czego je zacząć? Można było od Ostrowskiego Biegu Niepodległości. Warto pobiegać z grupą, bo nic bardziej nie motywuje do podejmowania kolejnych wyzwań, jak towarzystwo innych miłośników aktywnego trybu życia.Zobacz również

Upamiętniono 93-cią rocznicę odzyskania niepodległości

12 listopada 2011, Adrian Paszczyk

Święto 11-go listopada jak co roku zgromadziło na Placu Wolności mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i liczne delegacje.

Spotkajmy się na Biegu Niepodległości

11 listopada 2011, Anna Krajewska-Polak

Uczcijmy Święto Niepodległości wspólną zabawą. MOSIiR zaprasza dziś do wzięła udziału w Ostrowskim Biegu Niepodległości, który odbędzie się o 14.00 Wstęp wolny.

Obchody 11-go listopada

9 listopada 2011, Adrian Paszczyk

O godzinie 11:00 rozpoczną się mszą świętą obchody rocznicy 11-go listopada.

Komentarze

Dodano: 13 listopada 2011 20:13, (czujny)

Kukła dzwonił ??? Powinien dać przykład uczestnictwem w biegu a nie tylko do koryta się pcha !!!

 

Dodano: 13 listopada 2011 20:20, (donata)

To prawda mógłby w parze z szefem na zdrowie by Im poszło !!!

 

Dodano: 13 listopada 2011 20:33, (malowanka)

No nie 20m biegł pozując do zdjęć sama widziałam !!!

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]