Ostrovia przegrywa w Łomiankach

Dodano: 20 listopada 2011 14:27, Autor: Redakcja

Porażką zakończyli jesienne zmagania w IV lidze mazowieckiej piłkarze Klubu Sportowego Ostrovia. Na wyjeździe ulegli 0:2 czwartej drużynie rozgrywek KS Łomiankom.
Pierwsze minuty meczu rozgrywanego w sobotę, 19 listopada wypadły na korzyść gospodarzy. Od początku cierpliwie i dokładnie rozgrywali piłkę czekając na swoją okazję. Doczekali się jej już w 13. minucie, kiedy defensorzy Ostrovi nie potrafili wybić futbolówki z własnego pola karnego. Pierwszy strzał odbił się od słupka, ale z dobitką podążył natychmiast Mateusz Sołtys i kierując piłkę do bramki dał swojej drużynie prowadzenie. Po kolejnych 13 minutach mogło być 2:0, ale żółto-czarni trafili do siatki będąc na pozycji spalonej. Po początkowych fragmentach, kiedy przeważali miejscowi do głosu zaczęła dochodzić Ostrovia. Żółto-zieloni konstruowali coraz lepsze akcje i oddawali bardzo groźne strzały. Przy odrobinie szczęścia goście mogli i wręcz powinni doprowadzić do wyrównania. Nieznacznie jednak chybiali celu, bądź skutecznie interweniował golkiper.

W drugiej połowie Ostrovia próbowała doprowadzić do wyrównania. Najczęściej brakowało ostatniego podania, które otworzyło by drogę do bramki, a przy stworzonych sytuacjach nadal zawodziła skuteczność. Łomianki ograniczały się tylko do wyprowadzania szybkich kontrataków i jeden z nich przyniósł im kolejnego gola. Świetną prostopadłą piłkę przejął z lewej strony pola karnego wbiegający Wojciech Kalinowski i posłał ją do bramki obok wychodzącego Rakowieckiego. Po stracie drugiego gola Ostrovia już się nie podniosła i z wyjazdu wróciła bez punktów.

Po tej kolejce KS dał się wyprzedzić Tęczy Płońsk, która wygrała 3:1 z Nadnarwianką Pułtusk. Zimową przerwę w rozgrywkach spędzi zatem na 10. miejscu z dorobkiem 21 punktów, na które złożyło się 6 zwycięstw oraz 3 remisy.

KS Łomianki - KS Ostrovia 2:0 (1:0)
Skład: Rakowiecki Rafał - Kacprzak Michał (68. Wojdak Kamil), Malanowski Mariusz, Wilczewski Robert, Śledziński Paweł - Małkiński Kamil, Zaremba Aleksander, Gromek Patryk (83. Bednarczyk Maciej), Truszkowski Marcin - Ciach Arkadiusz, Rępa Tomasz (84. Lipski Daniel)

Już za kilka dni rundę jesienną sezonu 2011/2012 zakończą seniorzy Ostrovi Ostrów Mazowiecka. Ich następcy z młodszych drużyn piłkarskich już od kilku tygodni regenerują siły po ligowych bojach. Nie wszyscy jednak spędzą zimową przerwę w rozgrywkach w dobrych nastrojach.

Cztery gole zobaczyli kibice w meczu Ostrovi z Marcovią

12 listopada 2011, Adrian Paszczyk

Triumfem Ostrovi zakończył się wczorajszy mecz z Marcovią 2000 Marki.

Zwycięstwo Ostrovi i awans o 3 miejsca w tabeli

7 listopada 2011, Adrian Paszczyk

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu odniesionemu 5 listopada, Klub Sportowy Ostrovia przesunął się na 9 miejsce w tabeli.