Worek z medalami przywieźli ostrowscy karatecy

Dodano: 22 listopada 2011 11:50, Autor: Adrian Paszczyk

Na 12 startujących zawdników Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai 9 wywalczyło medale.
19 listopada ostrowscy karatecy wzięli udział w wołomińskim turnieju Kyokushin Cup. Występ był bardzo udany, bo na 12 startujących zawodników z ostrowskiego klubu 9 wywalczyło medale.

Zawody rozgrywano w systemie "do dwóch przegranych", co oznacza, że zawodnik, który przegra jeden pojedynek, może walczyć dalej, ale nie zajmie wyższego miejsca niż 3. Przegrywając drugi pojedynek odpada z turnieju.

Mikołaj Radgowski zajął I miejsce w kategorii kadetów. Srebro wywalczyli Michał Bołtryk - kadet, oraz Daniel Filipowicz - dzieci starsze. Po brąz sięgnęli: Joanna Małyszko - kadetka, Ewa Zarzycka - kadetka, Dominik Opieka - dzieci starsze, Zuzanna Iskra - dzieci, Kacper Łuniewski - kadet, Dominika Brzostek - dzieci starsze.

- Bardzo efektowne pojedynki stoczyli - Wiktoria Baranowska oraz Konrad Filipowicz jednak ich przeciwnicy wykorzystali przewagę fizyczną. - powiedział trener ostrowskich karateków sensei Radosław Grabowski. - Bardzo trudno walczy się z przeciwnikiem wyższym o głowę. Również mniej szczęścia tego dnia mieli Paweł Prusaczyk i Damian Skłodowski. Musieli uznać przewagę swoich przeciwników.

Wołomiński turniej zgromadził zawodników z całej Polski.

19 listopada w Wołominie brokowscy karatecy Jakub Popławski i Józef Makarski zdobyli brązowe medale.

3 medale zdobyli ostrowscy karatecy w Pucharze Polski

15 listopada 2011, Adrian Paszczyk

Jeden złoty i dwa brązowe medale - to dorobek ostrowskich karateków z Pucharu Polski, który odbył się we Włocławku.

11 medali ostrowskich karateków

25 października 2011, Adrian Paszczyk

11 medali różnego koloru zdobyli ostrowscy karatecy w II Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Radzyńskiego Niedźwiedzia.