LPSA: Alpla zaskakuje formą

Dodano: 28 listopada 2011 11:52, Autor: Adrian Paszczyk

W V rundzie rozgrywek Ligi Piłki Siatkowej Amatorów wicemistrz poprzedniego sezonu wraca do formy i walki o końcowy triumf.
Po serii nie najlepszych meczów gra Alpli zaskoczyła w spotkaniu z faworytem rozgrywek drużyną Huraganu. Początek meczu zwiastował wyrównaną walkę między dwiema ekipami. Jednak w miarę rozwoju pierwszego seta bez przekonania grający Huragan nie był w stanie powstrzymać dobrze spisujących się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła zawodników Alpli.

Pierwszy set zdecydowanie do 18 wygrała Alpla. W kolejnej odsłonie Huragan grał o być albo nie być w tym meczu. Zaowocowało to bardziej wyrównaną grą. Dopiero w końcówce prowadzenie uzyskał Huragan i doprowadził do wyrównania w setach.

W secie trzecim na parkiecie od początku dominowała Alpla. Skuteczne bloki, dobra gra na zagrywce i skuteczność na kontrze pozwoliły Alpli uzyskać bezpieczną przewagę. W końcówce Huragan próbował jeszcze szarpnąć, to jednak wola walki, to było zbyt mało na rozpędzonych zawodników Alpli.

5 runda obfitowała w wiele interesujących meczów, o losach których decydował tie-break. Podobnie było w meczu z dobrze spisującymi się w obecnych rozgrywkach Lamperiami, a Licealem. Lamperie zaskoczyły w pierwszym secie mistrzów z poprzedniego sezonu i zwyciężyły go do 22. W kolejnych dwóch setach Liceal nie dał żadnych szans rewelacji bieżących rozgrywek i zwyciężył do 18 i 15. Warto zaznaczyć, że drużyna Liceala zagrała ten w 5 zawodników.

Najdłuższy mecz tego dnia stoczyła drużyna Rafałków z Zaciszną. Mecz trwający 62 minuty zakończył się triumfem Rafałków, to jednak dwa pierwsze sety toczyły się w bardzo wyrównanym i emocjonującym do końca tempie. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Rafałków. W kolejnej odsłonie waleczna Zaciszna kilkakrotnie broniła piłkę setową, by wyjść na prowadzenie i zakończyć set na własną korzyść. Set zakończył się niespotykanym wynikiem 34:32. W tie-breaku Zaciszna nie nawiązała do dobrej gry w obronie z seta drugiego i ostatecznie wysoko przegrała 25:13.

W kończącym kolejkę meczu spotkały się drużyny Rubinka oraz Straży Pożarnej. Mecz do ostatniego gwizdka bardzo wyrównany, mimo że Strażacy zagrali tylko 5 zawodnikami. Jak się okazało, wystarczyło to by skutecznie blokować i bronić ataki Rubinka. Set pierwszy zakończył się spokojną wygraną Straży Pożarnej do 20. W secie drugim takim samym stosunkiem punktów wygrał Rubinek. Zwycięzcę wyłonić miał tie-break. W ostatnim secie walka toczyła się do ostatniej piłki, ostatecznie minimalnie lepszy okazał się Rubinek i wygrał mecz stosunkiem setów 2:1.

Następna kolejka już w najbliższą niedzielę od godziny 10:00 w hali MOSiR przy ulicy Henryka Trębickiego.

V RUNDA

LICEAL - LAMPERIE - 2:1 (-22, 18, 15) - 49 min. (19', 15', 15')
HURAGAN - ALPLA - 1:2 (-18, 21, -19) - 59 min. (21', 19', 19')
ZACISZNA - RAFAŁKI - 1:2 (-22, 32, -13) - 62 min. (19', 26', 17')
RUBINEK - STRAŻ - 2:1 (-20, 20, 22) - 57 min. (17', 20', 20')
ORŁY - pauzuje

tabela

W 4 kolejce Ligi Piłki Siatkowej Amatorów doszło do starcia na szczycie. Po emocjonującym meczu mistrz z poprzedniego sezonu niespodziewanie przegrał 2:0.

LPSA: Zmiana lidera

1 listopada 2011, Adrian Paszczyk

Pod nieobecność lidera Ligi Piłki Siatkowej Amatorów na miejsce pierwsze po wygraniu zaciętego boju z Rafałkami wskoczył Huragan.

LPSA: Liceal gromi szkolnego rywala

26 października 2011, Adrian Paszczyk

Tylko 28 punktów zdołali zdobyć zawodnicy Rubinka w potyczce z odwiecznym rywalem ze szkolnych zawodach powiatowych - Licealem.