LPSA: Outsider sensacyjnie pokonał lidera

Dodano: 5 grudnia 2011 13:31, Autor: Adrian Paszczyk

Podczas VI rundy Ligi Piłki Siatkowej Amatorów zajmująca ostatnie miejsce Straż Pożarna sensacyjnie pokonała znajdujący się na 1 miejscu Huragan.
Liga Piłki Siatkowej Amatorów nabiera rumieńców. Znajdujący się na 1 miejscu Huragan mógł po VI rundzie podkreślić swoją dominację w obecnych rozgrywkach. Tak się jednak nie stało za sprawą dobrze grającej Straży Pożarnej.

W meczu pierwszej drużyny z ostatnią, dzieląca przepaść w tabeli była wyraźnie widoczna. To jednak Straż Pożarna zagrała jak lider tabeli, natomiast Huragan sensacyjnie słabo prezentował się tego dnia na parkiecie - liczne błędy na zagrywce i rozegraniu, a w konsekwencji także w ataku były wodą na młyn rozpędzonej Straży Pożarnej. Poza pierwszym setem ostatnia drużyna w tabeli prezentowała równy poziom gry pewnie zwyciężając 2:1.

Porażka Huraganu pozwala wrócić do gry o mistrzostwo dwóm drużynom - Rafałkom oraz Licealowi. Rafałki pierwszy krok do objęcia prowadzenia w lidze już wykonały pokonując 4 grudnia Lamperie. Liceal natomiast pewnie pokonał Alple, która nie nawiązała do dobrej gry sprzed tygodnia. W następnej kolejce, która zostanie rozegrana w najbliższą niedzielę o miejsce lidera walczyć będą Rafałki i Liceal. Jeśli wygrają Rafałki, to o jeden punkt wyprzedzą Huragan, który podczas VII rundy będzie pauzował. Jeśli wygra liceal, to zrówna się punktami z Huraganem i mimo przegranego bezpośredniego meczu wyprzedzi Huragan mając lepszy bilans setów.

W kończącym rundę meczu na parkiecie zmierzyła się drużyna Orły-Schneider - Zaciszna. W pierwszym secie starcie zdominowały Orły. Set drugi bardziej wyrównany, Zaciszna dzielnie walczyła o przedłużenie nadziei na wygraną całego spotkania, to jednak więcej zimnej krwi w końcówce zachowały Orły. Set zakończył się minimalną wygraną Orłów 27:25 i całego meczu 2:0 w setach.

Najbliższa kolejka już 11 grudnia w niedzielę. Początek spotkań o godzinie 10:00 w hali MOSiR przy ulicy Henryka Trębickiego.

Wyniki:

LICEAL - ALPLA - 2:0 (20, 22) - 38 min. (18', 20')
LAMPERIE - RAFAŁKI - 0:2 (-22, -22) - 37 min. (19', 18')
HURAGAN - STRAŻ POŻARNA - 1:2 (22, -19, -18) - 55 min. (18', 19', 18')
ZACISZNA - ORŁY-SCHNEIDER - 0:2 (-16, -25) - 36 min. (17', 19')
RUBINEK - pauzuje

Tabela

W V rundzie rozgrywek Ligi Piłki Siatkowej Amatorów wicemistrz poprzedniego sezonu wraca do formy i walki o końcowy triumf.

LPSA: Liceal nie zdołał zatrzymać Huraganu

21 listopada 2011, Adrian Paszczyk

W 4 kolejce Ligi Piłki Siatkowej Amatorów doszło do starcia na szczycie. Po emocjonującym meczu mistrz z poprzedniego sezonu niespodziewanie przegrał 2:0.

LPSA: Zmiana lidera

1 listopada 2011, Adrian Paszczyk

Pod nieobecność lidera Ligi Piłki Siatkowej Amatorów na miejsce pierwsze po wygraniu zaciętego boju z Rafałkami wskoczył Huragan.