Efektowna gra Sokoła i zwycięstwo nad KS MON-POL Płock

Dodano: 22 stycznia 2012 11:32, Autor: Adrian Paszczyk

W sobotnim meczu OKK Sokół przed własną publicznością pokonał KS MON-POL Płock 78:60.
Sprawdziły się przedmeczowe przewidywania, że rywal potrafi postawić trudne warunki nawet na terenie gospodarza. Pierwsze akcje meczu zdecydowanie należały do przyjezdnych z Płocka. Dynamiczna gra w ofensywie, dobra obrona i liczne zbiórki pod koszem pozwoliły wyjść na prowadzenie rywalowi Sokoła. To jednak było wszystko na co w tym meczu mógł sobie pozwolić KS MON-POL. Od połowy pierwszej kwarty Sokół zdecydowanie poprawił grę obroną i dużo efektywniej zagrał pod koszem sobotniego (21 stycznia) przeciwnika co doprowadziło do wyrównania, a ostatecznie do zwycięstwa w pierwszej części meczu 19:18.

W drugiej kwarcie rywal nie miał czym już zaskoczyć. Pewna gra Sokoła z każdą minutą powiększała przewagę nad przyjezdnymi. Świetnie w tej części spotkania zaprezentował się Piotr Barszcz, który w odstępie kilkudziesięciu sekund popisał się dwoma efektownymi wsadami. Ostatecznie druga kwarta zakończyła się wynikiem 28:18.

Znaczna przewaga Sokoła wyraźnie rozluźniła zawodników, którzy coraz chętniej decydowali się na rzuty za trzy punkty oraz efektowne zakończenie akcji. Próby te jednak, choć przykuwały uwagę kibiców to wielokrotnie kończyły się brakiem zdobytych punktów. Przyjezdni z Płocka nie potrafili jednak wykorzystać nadarzającej się okazji do nadrobienia strat i także popełniali liczne błędy. Nie bez znaczenia była przy tym gra obronna Sokoła oraz postawa Grzegorza Szydło, który choć kilkakrotnie faulował pod koszem to również popisał się efektownymi i efektywnymi "czapami". Dwie ostatnie kwarty również wygrał Sokół 12:6 oraz 19:18.

OKK Sokół - KS MON-POL Płock 78:60 (19:18) (28:18) (12:6) (19:18)