Wyśpiewali i wytańczyli narodziny Jezusa

Dodano: 6 lutego 2012 16:20, Autor: Anna Krajewska-Polak

Połączyła ich chęć stworzenia czego, czego w Ostrowi jeszcze nie było. Wystawili musical o narodzinach Jezusa. Był taniec, śpiew i ruch sceniczy, była gra świateł i dźwięku.


W ubiegłym tygodniu w sali widowiskowej ostrowskiego kina wystawiono bożonarodzeniowy musical Początek. Premiera odbyła się na początku stycznia w Kościele pod wezwaniem WNMP. Tym razem musical obejrzały dzieci i młodzież z ostrowskich szkół. Przedsięwzięcie połączyło ruch sceniczny, taniec i śpiew. Występowali soliści, nie zabrakło również chóru. Całość zawierała 19 piosenek, następujących kolejno po sobie, zaczynając od zwiastowania Maryi, aż do ucieczki do Egiptu.

REKLAMA
- Wejdźcie w coś magicznego, w coś, co jest w każdym z nas - powiedziała przed rozpoczęciem Hanna Sasinowska Przewodnicząca Rady Miasta Ostrów Mazowiecka. I słusznie, bo przedziwnej magii, za sprawą gry świateł czy dźwięku,w spektaklu było sporo.

Przyzwyczajeni jesteśmy do historii narodzin Jezusa, każdy zna ją lepiej czy gorzej. Młodzi artyści przypomnieli to, na co nie zawsze zwracamy uwagę - na emocje. Dylematy Józefa, który dowiaduje się o ciąży Marii, rzeź niewiniątek i tragedia matek, pasja trzech króli czy głęboka wiara Marii umykają nam w gorączce świątecznych przygotowań. Twórcom musicalu Początek udało się opracować znany wszystkim temat wychodzą poza sztampę. Zwrócili uwagę na inne wydarzenia, zaakcentowali emocje, przypomnieli to, co ważne.

Musical Początek, to również bardzo współczesne odniesienie do naszych cech, tych dobrych i tych złych. Herod, w swojej obsesji utraty władzy i manią prześladowczą, bawiąc się Rzymianie i chytry karczmarz, który przegania ciężarną Marię i Józefa, żyją i dziś. Słyszymy o nich, czasem nawet znamy.

- Połączyła nas chęć stworzenia czegoś, czego nie było w naszym mieście - powiedział reżyser Początku Piotr Trentowski. - W planach mamy kolejny projekt. Na pewno jeszcze w tym roku - dodał.

W spektaklu wzięło udział około 60 osób. Reżyseria Piotr Trentowski, teksty Marek Bożykowski, muzyka Michał Swaczyna i Piotr Trentowski. W spektaklu wykorzystano również trzy 3 piosenki autorstwa Jacka Kaczmarskiego. Choreografię przygotowali Kinga Pochmara i Bartek Skalik. W rolach głównych wystąpili: Kinga Goca jako Maria, Jakub Dembek jako archanioł Gabriel, Marcin Dembek jako Szatan, Jacek Stachacz jako Józef, Klaudia Dąbkowska jako anioł we śnie Józefa, w rolach trzech króli wystąpili Michał Swaczyna, Łukasz Kotwica i Tadeusz Trentowski, w roli Heroda zobaczyliśmy Sławomira Konarzewskiego.


Zdjęcia Karolina Guziewska

Zobacz również

Luty w Kotłowni

29 stycznia 2012, Anna Krajewska-Polak

Do Ostrowi na zaproszenie teatru Scena Kotłownia przyjedzie Kabaret PUK z Krakowa. W lutym również do obejrzenia Kopciuch i Nihil obstat.

Pochmara i Guziewska znowu zwyciężyły

25 stycznia 2012, Anna Krajewska-Polak

- Wspaniały taniec, wspaniała zabawa. To jest dopiero sztuka! - skomentowała Bożena Jakubczyk występ jednej z par na Feryjnym Festiwalu Solówek i Duetów. Z rok na rok występująca młodzież reprezentuje coraz wyższy poziom.

Odbyła się premiera musicalu "Początek"

8 stycznia 2012, Emilia Troszczyńska

Piątkowy i sobotni spektakl przybliżył historię poczęcia i narodzenia dzieciątka Jezus. W Kościele pod wezwaniem NMP wystawiono musical "Początek".

Komentarze

Dodano: 6 lutego 2012 16:48, (przemek23432)

i znowu przegapiłem, kiedy następny termin?

 

Dodano: 6 lutego 2012 22:07, Eia (eia)

Chyba już nie będzie kolejnych spektakli

 

Dodano: 8 lutego 2012 10:43, heninsyn (heninsyn)

... i czyż Naszo-MocarstVoVo- Przaśno-Pogńsko -Poffiatowe ( NMPPP ) ustami/klawiaturą, aóótorki nie jest ultra klerykalne ?

____
Polecam Dzieweczko Słowiańsko-Pogańska , Gianni Vattimo opowiastki ( oki gej , ale ultra katolik ) bodaj rzecz się zowie " Nie być Bogiem" !

Z trzeciej mańki - w co wy wierzycie ? W przebieranki ? Boć każdy katoProl`ak jest izraelitą i nosi szaty szamanów/pastuchów z kontynentu którego nawet nie dotkniecie ?

Delikatnie ujmując ( za G.Vattimo ) - autorka , jako zwykle wykazuje się " słabo myśleniem " ew. " opętaniem " !!!
( Macie rację " Wrzody i opętanie " str. 51, ISBN 978-83-62467-33-4 , więcej mówią o ... talibach i autorce :[ )

Ad personam - zamierzony ! Za skalę dewastacji !!! :[

 

Dodano: 8 lutego 2012 20:55, heninsyn (heninsyn)

... Wybacz - @Autorko ! ;)
Może faktycznie w tym dole grają tylko te melodie , więc tylko bacz - o Pani - by nie zaonanizować się klerykalnie ( i co by Zueus/Perun dał Pani jakiś interesujący tematos, taki dla absurdalenia radosnego ;) )

Ra z Panią
:]

 

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi Koparkowe Artur Litewiak

ul. Różańska 173
07-300 Ostrów Mazowiecka

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]