Sokół przegrywa pierwszy mecz półfinałowy

Dodano: 31 marca 2012 12:40, Autor: Adrian Paszczyk

Gospodarz turnieju SKET Chełmno pokonał w pierwszym meczu półfinałowym o 2 ligę Ostrowski Klub Koszykówki Sokół.
W rozegranym wczoraj meczu Sokołowi przede wszystkim brakowało skuteczności. Mimo oddania większej ilości rzutów od swojego przeciwnika, trafionych było mniej. Do zwycięstwa brakowało jednak niewiele. Poza pierwszą kwartą, w której SKET Chełmno uzyskał 4 punktową przewagę, drużyna z Ostrowi Mazowieckiej prowadziła niemal wyrównaną grę, nieznacznie ustępując przeciwnikowi.

W drugiej kwarcie również lepsi byli gospodarze, tym razem jednak strata Sokoła to zaledwie jeden celny rzut za dwa punkty (22:20). W trzeciej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, tym razem jednak Sokół nie stracił punktów, ale także ich nie zyskał, ta kwarta zakończyła się remisem 19:19.

W ostatniej kwarcie po raz kolejny górą byli koszykarze z Chełmna, którzy wygrali ją 21:20 i ostatecznie cały mecz 80:73.

Dziś Sokół rozegra kolejne spotkanie, tym razem z drużyną PBG Basket Junior Poznań, której opiekunem jest utytułowany trener Eugeniusz Kijewski doskonale znany w świecie basketu. Początek meczu o godzinie 17:00.

Zwycięstwo w dzisiejszym meczu przybliży Sokół do awansu do finałowego turnieju. Przegrana te szanse może definitywnie przekreślić.

SKET Chełmno - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 80:73
(18:14, 22:20, 19:19, 21:20)

Już 30 marca Ostrowski Klub Koszykówki Sokół rozpoczyna batalię o 2 ligę koszykówki.