Wdowy narozrabiały po raz kolejny

Dodano: 2 maja 2012 14:21, Autor: Katarzyna Gryczon

"Wdowy" zostały bardzo dobrze odebrane przez widzów. Sztuka bawi, ale również skłania do refleksji.

28 kwietnia o godzinie 19.00 Teatr Scena Kotłownia po raz kolejny wystawiła spektakl "Wdowy" wg sztuki Sławomira Mrożka i w reżyserii Rafała Swaczyny. Sądząc po gromkich brawach, widzowie się nie zawiedli.

"Wdowy" to opowieść, co dość oczywiste, o dwóch wdowach, które spotykają się w kawiarni i rozmawiają o swoich zmarłych mężach. Wywiązuje się zabawny dialog, z którego widz może wywnioskować, że mężowie zginęli wskutek walki w tym samym pojedynku. Ich przypuszczenia potwierdza kelner, który pstrykając palcami, zatrzymuje akcje i komentuje wydarzenia, udziela wskazówek i objaśnień, kieruje wypowiedzi wprost do widzów.

REKLAMA
Wdowy dowiadują się prawdy. Nawiązuje się konflikt.. Rozmowę przerywa wtargnięcie do lokalu trzeciej wdowy.

W kolejnym akcie jest ukazany zupełnie inny, męski świat, który dopełnia historię. Tym razem widz obserwuje zachowanie dwóch mężczyzn zabiegających o względy tej samej kobiety, którą już znamy z pierwszego aktu. Jak się sztuka kończy? Scena Kotłownia zaprasza na kolejny spektakl, prawdopodobnie już w nowym sezonie.

"Wdowy" zostały bardzo dobrze odebrane przez widzów. Sztuka bawi, ale również skłania do refleksji. Aktorzy świetnie oddali charakter odgrywanych postaci, a przyjemność odbioru potęgowała klimatyczna sceneria i muzyka.

W rolach głównych wystąpili: Patrycja Żukowska, Olga Dębińska, Bartek Wojewódzki, Łukasz Duda, Adam Bauer, Dominika Potomska.


Zobacz również

Nowa odsłona przygód agenta J-23

28 kwietnia 2012, Anna Krajewska-Polak

Kino Ostrovia zaprasza w najbliższych dniach na film o przygodach Hansa Klossa - agenta polskiego wywiadu o kryptonimie J-23.

Kotłownia zaprasza na spotkanie ze śmiercią

27 kwietnia 2012, Anna Krajewska-Polak

W najbliższy weekend Scena Kotłownia zaprasza na spektakl wg sztuki Sławomira Mrożka "Wdowy".

Niektórzy lubią poezję...

23 kwietnia 2012, Anna Krajewska-Polak

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i średnich oraz osoby dorosłe do wzięcia udziału w konkursie recytatorkom poezji Szymborskiej. Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu i ich gości będzie gala finałowa, na którą zaprosiliśmy Ernesta Brylla - poetę, pisarza, tłumacza, niezrównanego gawędziarza, który dzieciństwo spędził w Komorowie Starym.

Paciaki promują Polskę i Euro 2012

23 kwietnia 2012, Krystyna Brzostek

Wspólnie z Policją i Dariuszem Dziekanowskim tworzyli fotografię Polaków promujących nasz kraj na czas rozgrywek piłkarskich. Zdjęcia ostrowskich Paciaków znajdą się na pocztówkach i bilbordach we wszystkich miastach związanych z EURO.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]