Maria Jasko tuż za podium Mistrzostw Polski

Dodano: 7 maja 2012 12:07, Autor: Adrian Paszczyk

5 miejsce na Mistrzostwach Polski w Sosnowcu zajęła zawodniczka Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushin.
Dzięki 3 miejscu w Mistrzostwach Polski w 2011 roku oraz 2 miejscu w Pucharze Polski także w roku 2011, Maria Jasko nie musiała występować w kwalifikacjach do czołowej 8 Mistrzostw Polski.

Zawodniczka jednak nie miała szczęścia w pierwszej walce, ponieważ jej przeciwniczką była jedna z faworytek do zwycięstwa Agata Kaliciak z Wrocławia. Na domiar złego dwie ostatnie walki z tą zawodniczką Maria Jasko przegrała, a w jednej z nich doznała kontuzji w postaci złamanego żebra. Sztab szkoleniowy obawiał się przed ta walką, że kontuzja może odnowić się w wyniku silnych ciosów przeciwniczki. Obawy nie potwierdziły się, jednak zawodniczka ostrowskiego klubu karate tej walki nie wygrała.

Agata Kaliciak w późniejszych walkach potwierdziła swoją klasę, pozostawiając w pokonanym polu między innymi brązową medalistkę Mistrzostw Świata Anne Kaczyńską. Ostatecznie zawodniczka z Wrocławia zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski. Maria Jasko zajęła 5 miejsce.

W zawodach w Sosnowcu wzięło udział 130 najlepszych zawodników z całej Polski. Jednym z sędziów podczas zawodów był sensei Radosław Grabowski.

3 miejsce zajęła zawodniczka Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai w zawodach makroregionu wschodniego.