Czym zajmuje się lider PaT czyli rozmowa z Wiktorią

Dodano: 19 maja 2012 20:08, Autor: Anna Krajewska-Polak

Wiktoria Tyszka jest uczennicą pierwszej klasy LO im. M. Kopernika. W przyszłości chciałaby zostać architektem, ale ostatnio coraz częściej myśli o pracy animatora kultury. Pasjonują ją ludzie, którzy swoją pracą pomagają innym. Lubi dobry film, muzykę i jazdę na rowerze. Uwielbia podróże te bliższe i te dalsze. Pragnie zobaczyć kiedyś kilka miejsc związanych ze swoim imieniem np. Wodospad Wiktoria.


OPI: Jesteś liderką Ostrowskiej Grupy PaT, co to znaczy? Jakie masz obowiązki?

Wiktoria Tyszka: Lider w strukturach PaT ma za zadanie kierować grupą, przekazywać informację, czynnie uczestniczyć w organizowaniu warsztatów. A przede wszystkim, szerzyć ideę PaT-u w terenie. Reprezentuję nasze miasto na spotkaniach społeczności PaTowskiej. Tym się zajmuje, robię to z olbrzymią satysfakcją i jestem wdzięczna za obdarzenie mnie zaufaniem

OPI: Co to znaczy - kierować grupą? Jak na co dzień wygląda praca lidera?

WT: Kierować grupą- dbanie o to, aby pomysły i projekty wymyślone na spotkaniach były realizowane, żeby zajmowały się tym różne osoby nie obciążając wciąż tych samych. Na co dzień praca lidera polega na przekazywaniu bieżących informacji oraz pośredniczeniu między grupą a koordynatorami oraz liderami z innych miast.

REKLAMA

OPI: Nad czym obecnie pracujecie?

WT: Trwają próby spektaklu "Sekret", jest to ta sama sztuka, którą w marcu graliśmy podczas oficjalnego przedstawienia naszej Ostrowskiej Grupy. A 23 maja zagramy ją w Jabłonnej pod Warszawą, podczas inauguracji nowej grupy PaT-u.

OPI: Ilu członków liczy obecnie grupa?

WT: Grupa liczy około 50 osób, ale to nie jest stała liczba, gdyż wciąż rośnie. Prawie cała grupa to dziewczyny ze wszystkich gimnazjów z Ostrowi. Wśród nas jest ośmiu chłopaków, ale trzech z nich tj. Damian, Mateusz i Maciej są najbardziej aktywni. Pięć z nas to licealistki z Kopernika i Ekonomika. Koordynatorkami są Pani Hania Sasinowska i Pani Ewa Syrek. W spotkaniach uczestniczą inne panie, którym idea PaT-u jest bardzo bliska.

OPI: Jak byś zachęciła osoby, które o PaT niewiele wiedzą?

WT: PaT to magiczne miejsce, które trzeba poczuć całym sobą. Ja pojechałam na jeden z przystanków i atmosfera, która tam panowała była tak wspaniała, że zostałam do dziś. Dlatego zapraszam na nasze spotkania ludzi którzy chcą spędzić ciekawie swój wolny czas, spotkać ciekawych ludzi i zrobić coś z czego będę dumni.Wiktoria - pierwsza od prawej


Zobacz również

Dni Ostrowi - znany jest już szczegółowy program

17 maja 2012, Anna Krajewska-Polak

Na X Dni Ostrowi Mazowieckiej Urząd Miejski przygotował wiele atrakcji. Koncerty, pokazy filmów, plenerowe widowisko, dyskotekę i jak co roku - Mazowiecki Jarmark Księżnej Anny.

Majówka z ostrowskimi leśnikami

17 maja 2012, Anna Krajewska-Polak

Ostrowscy leśnicy zapraszają do swojego stoiska w Łazienkach Królewskich. Będzie można spróbować potraw kurpiowskich, obejrzeć znaki bartne, czy poczuć Puszczę Białą w środku stolicy.

Spacerkiem po Paryżu

15 maja 2012, Anna Krajewska-Polak

Koncert L'amour a Paris czyli Miłość w Paryżu przeniósł słuchaczy do innego świata - do Paryża lat 20 i 30-tych ubiegłego wieku, ale też do współczesnego.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP II

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]