Spacerkiem po Paryżu

Dodano: 15 maja 2012 20:50, Autor: Anna Krajewska-Polak

Koncert L'amour a Paris czyli Miłość w Paryżu przeniósł słuchaczy do innego świata - do Paryża lat 20 i 30-tych ubiegłego wieku, ale też do współczesnego.

- Maj to miesiąc miłości - rozpoczęła poniedziałkowy koncert Regina Pałaszewska, dyrektor ostrowskiego MDK. Tym razem w ramach cyklu Poniedziałkowe Spotkania ze Sztuką wystąpiła Dorota Lanton z najpiękniejszymi francuskim piosenkami o miłości.

REKLAMAKoncert L'amour a Paris czyli Miłość w Paryżu przeniósł słuchaczy do innego świata - do Paryża lat 20 i 30-tych ubiegłego wieku, ale też do współczesnego, gdzie żyją kobiety świadome swoich celów i pewne siebie jak Carla Bruni, autorka jednej z wykonanych piosenek. Nie zabrakło również utworów Edith Piaf, Juliette Greco, Yves'a Montanda czy wreszcie Jacques'a Brela.

Artystka śpiewała po francusku, ale dzięki lekkiej i barwnej narracji oprowadzającej po Paryżu Doroty Lanton widzowie świetnie rozumieli o czym jest każda piosenka. Akompaniowali Marek Stefankiewicz - muzyk i aranżer oraz Bogusław Nowicki - poeta i bard, który zaprezentował również kilka swoich ballad.

Muzyczny spacer po Paryżu przyciągnął dużą publiczność, która bardzo żywo reagowała, szczerze i z dużym entuzjazmem przyjmując francuską piosenkę w wykonaniu Dorota Lanton.


[Foto Mirosław Kisielewski]

Zobacz również

Czas na dance!

13 maja 2012, Katarzyna Gryczon

Gdzie w Ostrowi można potańczyć? Jakich tańców można się nauczyć? Porównaliśmy cztery szkoły tańca działające w naszym mieście.

"Narody bez rocznic to trupy..."

12 maja 2012, Katarzyna Gryczon

10 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego. Tym razem omawiane było znaczenie Konstytucji 3 maja dla Polaków.

Zygzak, Zabawa i Bitwa Morska

9 maja 2012, Anna Krajewska-Polak

Zapowiada się mocny maj w Kotłowni.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Santander Consumer Bank S.A.

Pl. Ludwika Waryńskiego 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

BANK OD KREDYTÓW

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]