Spacerkiem po Paryżu

Dodano: 15 maja 2012 20:50, Autor: Anna Krajewska-Polak

Koncert L'amour a Paris czyli Miłość w Paryżu przeniósł słuchaczy do innego świata - do Paryża lat 20 i 30-tych ubiegłego wieku, ale też do współczesnego.

- Maj to miesiąc miłości - rozpoczęła poniedziałkowy koncert Regina Pałaszewska, dyrektor ostrowskiego MDK. Tym razem w ramach cyklu Poniedziałkowe Spotkania ze Sztuką wystąpiła Dorota Lanton z najpiękniejszymi francuskim piosenkami o miłości.

REKLAMAKoncert L'amour a Paris czyli Miłość w Paryżu przeniósł słuchaczy do innego świata - do Paryża lat 20 i 30-tych ubiegłego wieku, ale też do współczesnego, gdzie żyją kobiety świadome swoich celów i pewne siebie jak Carla Bruni, autorka jednej z wykonanych piosenek. Nie zabrakło również utworów Edith Piaf, Juliette Greco, Yves'a Montanda czy wreszcie Jacques'a Brela.

Artystka śpiewała po francusku, ale dzięki lekkiej i barwnej narracji oprowadzającej po Paryżu Doroty Lanton widzowie świetnie rozumieli o czym jest każda piosenka. Akompaniowali Marek Stefankiewicz - muzyk i aranżer oraz Bogusław Nowicki - poeta i bard, który zaprezentował również kilka swoich ballad.

Muzyczny spacer po Paryżu przyciągnął dużą publiczność, która bardzo żywo reagowała, szczerze i z dużym entuzjazmem przyjmując francuską piosenkę w wykonaniu Dorota Lanton.


[Foto Mirosław Kisielewski]

Zobacz również

Czas na dance!

13 maja 2012, Katarzyna Gryczon

Gdzie w Ostrowi można potańczyć? Jakich tańców można się nauczyć? Porównaliśmy cztery szkoły tańca działające w naszym mieście.

"Narody bez rocznic to trupy..."

12 maja 2012, Katarzyna Gryczon

10 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego. Tym razem omawiane było znaczenie Konstytucji 3 maja dla Polaków.

Zygzak, Zabawa i Bitwa Morska

9 maja 2012, Anna Krajewska-Polak

Zapowiada się mocny maj w Kotłowni.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

DOTBUD

ul. Akacjowa 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Doradztwo biznesowe, couching, wsparcie w prowadzeniu firmy, pomoc w zawieraniu umów handlowych

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]