"Bitwa morska" po raz kolejny w Kotłowni

Dodano: 23 maja 2012 12:48, Autor: Katarzyna Gryczon

20 maja, na deskach Sceny Kotłownia mogliśmy, po raz kolejny, obejrzeć sztukę Jeana-Michela Ribes'a "Bitwa morska" w reżyserii Rafała Swaczyny.

Pomimo, że od premiery minęły prawie 2 lata, "Bitwa morska" wciąż zwabia liczną widownię. Historia dwóch rozbitków, których losy połączyły się po katastrofie statku, kiedy to musieli przebywać na jednej tratwie, nie traci na wartości. Pomimo, że bardzo się oni różnią, łączy ich wspólny cel- utrzymanie się na wodzie i wezwanie pomocy. Sytuacja między nimi jest napięta, widoczna różnica światopoglądów wielokrotnie prowadzi do kłótni. Pomimo tego, że się nie lubią, każdy z nich potrzebuje drugiego by przeżyć- stanowią dla siebie nawzajem przeciwwagę.

REKLAMAW sztuce możemy odnaleźć wiele przesłań dotyczących życia. Niektórym do szczęścia nie potrzeba wiele, dostrzegają mniej lecz wystarcza im to. Inni natomiast poszukują rzeczy wyższych, widzą o wiele więcej, lecz czasem mogą się w tym pogubić. Podsumowaniem sztuki było zdanie jednego z bohaterów "Może takie właśnie jest życie?". Warto obejrzeć "Bitwę morską" i samemu dostrzec przesłanie, które niesie.

W rolach głównych Rafał i Michał Swaczyna.


Zobacz również

W "dwójce" obchodzili urodziny swojego patrona

21 maja 2012, Adrian Paszczyk

18 maja w Zespole Szkół Publicznych nr 1 im. Jana Pawła II odbyła się uroczystość 92 rocznicy urodzin patrona.

Czym zajmuje się lider PaT czyli rozmowa z Wiktorią

19 maja 2012, Anna Krajewska-Polak

Wiktoria Tyszka jest uczennicą pierwszej klasy LO im. M. Kopernika. W przyszłości chciałaby zostać architektem, ale ostatnio coraz częściej myśli o pracy animatora kultury. Pasjonują ją ludzie, którzy swoją pracą pomagają innym. Lubi dobry film, muzykę i jazdę na rowerze. Uwielbia podróże te bliższe i te dalsze. Pragnie zobaczyć kiedyś kilka miejsc związanych ze swoim imieniem np. Wodospad Wiktoria.

Dni Ostrowi - znany jest już szczegółowy program

17 maja 2012, Anna Krajewska-Polak

Na X Dni Ostrowi Mazowieckiej Urząd Miejski przygotował wiele atrakcji. Koncerty, pokazy filmów, plenerowe widowisko, dyskotekę i jak co roku - Mazowiecki Jarmark Księżnej Anny.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]