Ostrovia pewnie wygrywa z Kasztelanem Sierpc

Dodano: 2 września 2012 17:43, Autor: Adrian Paszczyk

Wynikiem 3:0 zakończyło się spotkanie Ostrovi z Kasztelanem Sierpc.
Pierwsze minuty rozgrywanego 1 września meczu nie wskazywały faworyta spotkania. Walka o piłkę toczyła się głównie w środkowej części boiska. Jedną z pierwszych groźnych akcji jaką wyprowadziła drużyna z Ostrowi Mazowieckiej miała miejsce w 9 minucie. Na lewej stronie pola karnego Kasztelana Sierpc dostał piłkę dobrze ustawiony Arkadiusz Ciach, napastnik Ostrovi uderzył piłkę w kierunku długiego rogu, a ta zatrzepotała w siatce. 3 minuty Ciach po raz kolejny zagroził bramce przyjezdnych, tym razem z rzutu wolnego wykonywanego po faulu na Aleksandrze Zarembie, piłka jednak minęła bramkę.

Ostrowianie próbowali dobić rywala i raz za razem nacierali na bramkę. Kolejna groźna akcja miała miejsce w 13 minucie, kiedy do prostopadłej piłki dopadł Piotr Zacheja, w sytuacji sam na sam z brakarzem skierował piłkę obok interweniującego golkipera. Niestety gol nie został uznany, gdyż arbiter liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. Piotr Zacheja miał doskonałą okazję na zdobycie bramki również w 25 minucie, ale piłka uderzona w kierunku pustej bramki skozłowała tuż przed nią i odbiła się od poprzeczki, następnie do piłki dopadł obrońca Kasztelana i zażegnał niebezpieczeństwo oddalając piłkę od własnej bramki.

Po kilku groźnych akcjach ostrowianie nieco zwolnili tępa. Przeciwnik szybko to wykorzystał i w 29 minucie przeprowadził dwie groźne akcje, po których mogła paść bramka. Na szczęście obrońcy byli na posterunku. Chwilę później doskonałym podaniem popisał się Hassan Ochidi. Pomocnik Ostrovi krótkim podaniem lobującym dwóch przeciwnik uruchomił na prawej stronie Arkadiusza Ciacha, który popędził z piłką do linii końcowej i płasko dośrodkował w pole karne, piłka jednak nie dotarła do żadnego z ostrowskich piłkarzy.

W 33 minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Zacheja. Gol padł po dynamicznej kontrze którą wyprowadził Arkadiusz Ciach, długą piłką podał do Zachei, który wpakował futbolówkę do bramki obok bramkarza.

Na gola podwyższającego wynik na 3:0 kibice nie musieli długo czekać. W 38 minucie na prawej stronie boiska Marcin Gromek uruchomił Arkadiusza Ciacha, który następnie z łatwością ograł dwóch obrońców, podał na środek pola karnego do Roberta Wilczewskiego, który pewnym strzałem pokonał bramkarza.

Druga połowa nie przyniosła zmiany wyniku, choć obie drużyny miały swoje szanse. Nie było one jednak na tyle klarowne co w pierwszej połowie meczu. Walka obu drużyn skupiła się na środku boiska, natomiast ostrowianie starali się długo rozgrywać piłkę wykorzystując do tego obrońców. Pozbawiona możliwości gry piłką drużyna przyjezdnych nie kwapiła się zbytnio do wysokiego pressingu. Wynik z pierwszej połowy meczu okazał się wynikiem końcowym całego spotkania.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Kasztelan Sierpc 3:0 (3:0)
Strzelcy: Ciach, Zacheja, Wilczewski R.

Skład Ostrovi: Adrian Orłowski, Marcin Gromek, Mariusz Malanowski, Kamil Małkiński, Maciej Bednarczyk (Paweł Korzeb), Patryk Gromek, Hassan Ochidi (Sławomir Różański), Aleksander Zaręba, Robert Wilczewski (Ernest Augustyniak), Arkadiusz Ciach, Piotr Zacheja (Daniel Góral) oraz Krzysztof Grabowski, Kamil Wojdak, Daniel Lipski.

Zespół KS Ostrovi po ładnym dla oka spotkaniu wygrał 1-0 z Mazurem Gostynin.

Ostrovia tylko remisuje z Czarnymi Węgrów

19 sierpnia 2012, Tomasz Krupa

Ostrowski KS we wczorajszym spotkaniu o mistrzostwo IV ligi tylko zremisował z zespołem Czarnych Węgrów.

Pierwszy mecz i pierwsza porażka Ostrovi

16 sierpnia 2012, Adrian Paszczyk

Ostrowscy piłkarze rozpoczęli obecny sezon ligowy od wyjazdowej przegranej z Narwią Ostrołęka.