Dzień Różowej Wstążki

Dodano: 22 października 2012 07:32, Autor: Karolina Paluch

Na spotkaniu kobiety dowiedziały się jak zadbać o piersi


21 października br., w zielonej sali Miejskiego Domu Kultury, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowali spotkanie, którego głównym celem było uświadomienie jak ważna jest profilaktyka piersi.

REKLAMANa spotkaniu pojawiła się dr Dorota Półtorak, która podzieliła się wiedzą na temat raka piersi, uwarunkowania genetycznego tej choroby oraz profilaktyki. Przybliżyła również realia kosztów zakupu mammografu. Na chwilę obecną koszt ten wynosi w przybliżeniu 1,5 mln zł. W rozmowie wzięły udział również przedstawicielki firm kosmetycznych, które wspierają akcję Różowej Wstążki - Avon i Oriflame. Panie na przykładach swoich bliskich opowiedziały o chorobie oraz apelowały do kobiet, by same regularnie badały swoje piersi.

Przedstawicielki firm kosmetycznych przygotowały dla pań upominki. Nie zabrakło również poczęstunku. Wiele kobiet po wystąpieniach udało się do dr Półtorak na indywidualną rozmowę. Na koniec spotkania kobiety mogły się zapisać na bezpłatne USG piersi bez skierowania.

Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi, dlatego też są prowadzone liczne kampanie w celu zdobycia funduszy niezbędnych do wykrycia, leczenia oraz opieki pooperacyjnej.


Zobacz również

UTW w Kalinowie

14 października 2012, Anna Krajewska-Polak

Słuchacze UTW spotkali się w dawnej leśniczówce w Kalinowie. Były anegdoty i opowieści z życia lasu, tańce na dechach, staropolski smalec i piwo kozicowe.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

Z.U.H. SERWO Adam Uszyński

ul. Kolberga 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

WYMIEŃ STARY KOCIOŁ GAZOWY NA NOWOCZESNY KONDENSACYJNY

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]