Lider poległ w Ostrowi

Dodano: 29 października 2012 19:30, Autor: Tomasz Krupa

Twierdza Ostrów Mazowiecka nie zdobyta przez lidera IV ligi mazowieckiej zespół Huraganu Wołomin.
W sobotę na stadionie miejskim w Ostrowi Mazowieckiej podczas ekstremalnych warunków pogodowych, mamy tutaj na myśli intensywne opady śniegu, silny wiatr oraz grząskie boisko zmierzyły się zespoły Ostrovi Ostrów Mazowiecka i Huraganu Wołomin. Nie wiele brakowało, a spotkanie trzynastej kolejki IV ligi mazowieckiej by w ogóle się nie odbyło. Jednak na nasze szczęście sędziowie po dłuższych oględzinach płyty boiska dopuścili do rywalizacji obu zespołów.

Zespół Ostrovi rozpoczął spotkanie z dużym animuszem, natomiast zespół gości jakby nie mógł się odnaleźć w tych warunkach. Może dlatego, że piłkarze z Wołomina są znani z dobrej gry technicznej, wymiany dużej ilości podań, a przy tych warunkach atmosferycznych taka gra była po prostu nie możliwa. Żółto-zieloni po ładnej akcji całego zespołu w 21 minucie spotkania, obejmują prowadzenie za sprawą Patryka Gromka, który w tych anormalnych warunkach idealnie złożył się do strzału "nożycami" i strzelił piękną bramkę. Huragan Wołomin oddał kilka strzałów na bramkę Orłowskiego, ale żaden z nich nie znalazł drogi do bramki. Dopiero w 44 minucie piłkę do siatki Orłowskiego skierował obrońca Huraganu Przemysław Górski. Pierwsza połowa zakończyła się bramkowym remisem 1-1 .

W drugiej partii gry do głosu doszli piłkarze z Wołomina, którzy w znacznym stopniu ograniczyli poczynania naszej drużyny. Czego efektem był m.in. strzał w poprzeczkę jak i idealna sytuacja jednego z zawodników Huraganu, który wyszedł sam na sam z naszym golkiperem. W tej sytuacji na szczęście Ostrovi piłka nie trafiła do siatki ostrowskiej drużyny. W 78 minucie nasz zespół wywalczył rzut rożny, piłka mocno dośrodkowana w pole karne Huraganu trafia na głowę Piotra Zacheja i mamy 2-1 dla Ostrovi. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. I takim sposobem lider IV ligi poległ w Ostrowi, dzięki tej wygranej zespół KS Ostrovi umocnił się na 4 pozycji w IV lidze.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Huragan SOBSMAK Wołomin 2:1 (1:1)
P. Gromek 21', P. Zacheja 78' - P. Górski 44'
Ostrovia: Orłowski - Zaremba, Małkiński, Góral, Bednarczyk, Różański (74' Ochidi), P. Gromek, Ciach (90' Socik), Śladewski (70' D. Wilczewski), Zacheja (90' Augustyniak).
Huragan: Ratajczyk - Gajewski, Górski, Herman, Woźniak - Jarzębski (65' Bajkowski), Stańczuk, Biernacki, Kozłowski - Rowicki (73' Dylewski), Ndakiza.

Dzisiejsze spotkanie po między MKS-em Małkinia, a Hutnikiem Huta Czechy zostało odwołane.