2 złote i 1 srebrny medal bokserów klubu UOLKA

Dodano: 3 listopada 2012 10:38, Autor: Adrian Paszczyk

Bokserzy Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego w rywalizacji w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików byli jedną z najlepszych drużyn.
27 i 28 października w Sokółce ostrowscy bokserzy wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Złote medale w zawodach zdobyli Iwanicki Albert (46 kg) i Białach Mateusz (76 kg). Srebro wywalczył Orzech Marcin (50 kg).

Duży sukces zawodników przełożył się także na sukces całego klubu, który spośród 20 klubów uplasował się drużynowo na 3 miejscu.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy moich najmłodszych podopiecznych, wykazali się dużą ambicją i wolą walki. Myślę, że jeśli będą systematycznie i sumiennie trenować jeszcze nie raz o nich usłyszymy. - powiedział trener zawodników Waldemar Pecura.

W tym samym czasie w Ostrołęce w eliminacjach strefowych do Pucharu Polski Kadetów i Juniorów rywalizowało czterech zawodników klubu UOLKA. Orzech Tobiasz (63 kg - kadet) zajął 3 miejsce, Kaczorowski Paweł (80 kg - kadet) zajął 3 miejsce. W kategorii juniorów Orzech Maciej (69 kg) zajął 3 miejsce. Awans do finałów wywalczył Baran Karol (56 kg), który pierwszą walką wygrał przed czasem, by w kolejnej zwyciężyć jednogłośnie 5:0. Zawodnik wystąpi w dniach 16-18 listopada w Finale Pucharu Polski Juniorów w Ostrołęce.

Mateusz Figiel wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski, trzej inni zawodnicy zakwalifikowali się do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.