Żółto-zieloni wygrywają w Sochaczewie

Dodano: 4 listopada 2012 07:49, Autor: Tomasz Krupa

Ostrowski KS nie dał szans piłkarzom Bzury Chodaków (Sochaczew) we wczorajszym spotkaniu.
Zespół prowadzony przez Pawła Kowalczyka wczoraj wybrał się na spotkanie IV ligi do Sochaczewa, gdzie rywalizował o ligowe punkty z kolejnym outsiderem ligi zespołem Bzury Chodaków. Ostrowski KS to tego spotkania przystępował w roli faworyta, ale jak mówi piłkarskie porzekadło nigdy nie lekceważ przeciwnika. I tak było tym razem. Zespół Bzury swoją grą udowodnił, że nie są "chłopcami do bicia", ale to żółto-zieloni zaczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Już w 5 minucie na listę strzelców wpisuje się Patryk Gromek, który w ostatnim czasie imponuje dobrą skutecznością na boiskach IV ligi. Po zdobyciu bramki nasz zespół od razu zmienił styl gry, przyjmował zawodników z Sochaczewa na własnej połowie i co jakiś czas wyprowadzał groźne kontrataki. Kolejna bramka dla KS-u padła w 33 minucie a jej autorem był kto?... oczywiście Patryk Gromek. Patryk na swoim koncie w IV lidze ma strzelonych, aż 7 bramek. Chwili obecnej jest 6 pozycji w klasyfikacji strzelców IV ligi mazowieckiej (północ). W pierwszej połowie żółto-zieloni nie potrafili już pokonać golkipera gospodarzy. Natomiast zespół Bzury Chodaków po ładnej akcji całego zespołu pokonuje bramkarza Ostrovi. Do przerwy KS Ostrovia prowadziła 2-1.

Druga część spotkania wyglądała podobnie do pierwszej. Nasz zespół kontrolował grę i szukał swoich okazji w kontratakach. W tych czterdziestu pięciu minutach gry na listę strzelców wpisali się kolejni zawodnicy ostrowskiego KS-u, tj. Arkadiusz Ciach w 51 minucie i dziewięć minut przed końcem spotkania Dawid Wilczewski. Zawodnicy z Sochaczewa tylko jeden raz w tej partii gry potrafili znaleźć drogę do bramki naszego zespołu. Ostatecznie spotkanie 14 kolejki IV ligi po między Bzurą Chodaków, a KS Ostrovią Ostrów Mazowiecka zakończyło się wynikiem 2-4 (1-2). Dzięki tej wygranej ostrowski team awansował na 3 pozycje IV ligi.

Bzura Chodaków (Sochaczew) - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2-4 (1-2)