Piosenki dla babć i dziadków

Dodano: 2 grudnia 2012 20:31, Autor: Anna Krajewska-Polak

Młodzi artyści ze szkół podstawowych i przedszkoli zaprezentowali się w sali widowiskowej MDK.

30 listopada br. 70 młodych wykonawców od 3 do 9 lat wzięło udział w Ostrowskim Konkursie Piosenki Dziecięcej "Piosenka dla Babci i Dziadka" organizowanym już po raz drugi przez MDK. W Konkursie wystartowały dzieci ze wszystkich miejskich szkół podstawowych i przedszkoli.

REKLAMA- Świadomość, że piosenki dedykowane są waszym babciom i dziadkom da wam dużo satysfakcji - rozpoczął Konkurs Jacek Kalinowski, dyrektor ostrowskiego domu kultury. "Piosenka dla babci i dziadka", "Babcia i dziadek", "Kiedy babcia była mała", "Dla ukochanej babci" i wiele innych tytułów skierowanych do najbliższych można było usłyszeć w sali widowiskowej.

W kategorii 3 - 4 lata wygrała Dominika Deptuła z Miejskiego Przedszkola nr 1, II miejsce otrzymał tercet - Weronika Gutowska, Maja Kotowska, Aleksandra Żukowska z MP nr 3, a III Błażej Kowalczyk z tego samego przedszkola. Nagroda pocieszenia w tej kategorii przypadł a Basi Kumkowskiej zgłoszona do Konkursu indywidualnie.

W kategorii 5-6 lat wygrała Lena Wilczyńska, II miejsce otrzymała Dominika Gorczyńska, III zaś trafiło do Marty Minasiewicz. Wszyscy laureaci z tej kategorii uczęszczają do Miejskiego Przedszkola nr 3.

W kategorii 7-9 lat pierwsze miejsce zajęła Amelia Andryszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1, II miejsce - Paulina Pieniążek, z tej samej szkoły, a III zajęła Wiktoria Ołdakowska ze Szkoły Podstawowej nr 2. Jury przyznało także wyróżnienie dla Olgi Kowalskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1.


Występom młodych artystów przysłuchiwała się komisja w skład której weszli: Borys Nosarzewski - muzyk, solista, waltornista, dyrygent, aranżer utworów muzycznych, Joanna Klimek - absolwentka szkoły muzycznej, wokalistka, terapeuta zajęciowy oraz Paweł Andruszkiewicz - muzyk, kompozytor, aranżer, akustyk, właściciel agencji artystycznej RAM ART oraz założyciel i kierownik artystyczny kwartetu wokalnego Ad Alta Voce.

- Bardzo się cieszę, że jesteście z nami, że mamy dzisiaj tylu wspaniałych gości, którzy poświęcają czas, by wykształcić wśród dzieci właściwe postawy twórcze - komentowała Urszula Równa -pomysłodawczyni i prowadząca Konkurs. Wydarzenie zapełniło całą salę, bo oprócz wykonawców i ich nauczycieli, również rodzice przyszli wspierać i oklaskiwać swoje pociechy.

Laureaci Konkursu otrzymali nagrody, a dodatkowo wystąpią na uroczystym Koncercie dla Babć i Dziadków, który odbędzie się 21 stycznia 2013 roku. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.


Zdjęcia MDK

Zobacz również

Agnieszka Lasoń najżyczliwszym nauczycielem Jedynki

30 listopada 2012, Klaudia Kuczyńska

W Szkole Podstawowej nr 1 uczniowie obchodzili Tydzień Życzliwości, w ramach którego odbył się konkurs na wiersz o życzliwości, konkurs na najżyczliwszego ucznia, nauczyciela.

Licealiści o polityce

29 listopada 2012, Karolina Paluch

W Ekonomiku znowu się dzieje. Tym razem dyskutowali o sprawach politycznych.

Nie tworzą do szuflady

28 listopada 2012, Anna Krajewska-Polak

Znamy już wyniki VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego Krajobraz Polski 2012 "Architektura polskich miast i wsi". Na konkurs wpłynęło 529 prac z 42 szkół powiatu ostrowskiego w kategoriach klas licealnych, gimnazjalnych, podstawowych oraz przedszkoli.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

INVEST DOM Partner Handlowy OKNOPLAST

ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej 4/2
07-300 Ostrów Mazowiecka

OKNA, DRZWI, PARAPETY, ROLETY, MOSKITIERY, ŻALUZJE

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]