Ostrowskie Paciaki w Radomiu

Dodano: 5 grudnia 2012 10:14, Autor: Karolina Paluch

PaTowicze z Ostrowi Mazowieckiej wzięli udział w Pierwszym Regionalnym Mazowieckim Przystanku Pat. Uczestniczyli oni w warsztatach, by rozwijać swoje zainteresowania oraz promowali życie bez uzależnień
1 grudnia br., w ramach Programu PaT, liczna grupa ostrowskiej młodzieży wyruszyła do Radomia na Pierwszy Regionalny Mazowiecki Przystanek Pat, którego uwieńczeniem była Wigilia społeczności programu Profilaktyka a Ty.

REKLAMA
Przystanek rozpoczął się częścią oficjalną, wystąpieniem insp. Grzegorza Jacha - twórcy programu PaT, powitaniem organizatorów akcji, którymi są Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji, Prezydent Miasta Radomia, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Na scenie zaprezentowali się instruktorzy blisko 20 róznorodnych warsztatów. Uczestnicy mieli do wyboru m.in.: warsztaty wokalne, zumby, hip-hopu, kuglarskie, teatralne, literackie, fotograficzne, malarskie czy wizażu. Każde z zajęć prowadził wykwalifikowany instruktor. W krótkich przerwach między warsztatami młodzież miała szansę odpocząć, bądź jak większość obecnych szkolić swój warsztat.

Na Placu Corazziego przed budynkiem Urzędu Miasta w Radomiu odbyła się Patosfera czyli zaprezentowanie finalnej części kilku warsztatów teatralnych i kuglarskich oraz uświadomienie mieszkańcom miasta co to jest Pat. Jako pierwsi zaprezentowali się uczestnicy warsztatu teatralnego pod okiem Romana Holca, prezentując sztukę lalkarską. Dorota Kumoszewska poprowadziła grupę kuglarską. To dzięki skupieniu radomskiej grupy Drakan widzowie zobaczyli w jaki sposób bezpiecznie współgrać z ogniem. Jak wspominają uczestnicy - To był niesamowity fireshow! Nie zabrakło również kilkukrotnego odtańczenia Belgijki, która jest integracyjnym tańcem charakterystycznym dla społeczności patowskiej.

Koncert Finałowy otworzyli organizatorzy oraz partnerzy przystanki. Następnie odbyły się prezentacje efektów całodniowego szkolenia młodych ludzi w poszczególnych dziedzinch ich zainteresowań. Pokaz warsztatów zdobył ogromną widownię. Każdy z instruktorów otrzymał należne oklaski. Ogrom ludzi do tańca porwał Branko Bielopotocky, który wraz ze swoją grupą taneczną zachęcił paciaków do dobrze znanego przez nich tańca "wygłupiaczka". Instruktor ten, poprowadził w czasie trwania wakacji warsztaty taneczne w Ostrowi Mazowieckiej.

Chwilę po godzinie 22.00 rozpoczęła się wigilia społeczności patowskiej. Odbyła się modlitwa, śpiewanie kolęd pod akompaniamentem muzycznym Roberta Osamy, który wraz z Kasią Idzikowską poprowadził warsztaty wokalne. Nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem, przy którym pojawiło się wiele łez szczęścia. Ostrowianie przywieźli do Radomia własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną, którą wręczyli twórcy programy Profilaktyka a Ty - Grzegorzowi Jachowi.

Zdjęcia z Pierwszego Regionalnego Przystanku PaT w Radomiu dostępne są pod adresem oficjalnej strony PaTu: www.pat.policja.gov.pl

Zobacz również

Debata społeczna na temat bezpieczeństwa

3 grudnia 2012, Adrian Paszczyk

10 grudnia w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa powiatu ostrowskiego.

Piosenki dla babć i dziadków

2 grudnia 2012, Anna Krajewska-Polak

Młodzi artyści ze szkół podstawowych i przedszkoli zaprezentowali się w sali widowiskowej MDK.

Policyjny telefon zaufania

30 listopada 2012, Adrian Paszczyk

Na ostrowskiej komendzie funkcjonuje "policyjny telefon zaufania".

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]