Drogówka i Syberiada polska od piątku w ostrowskim kinie

Dodano: 20 lutego 2013 11:57, Autor: Anna Krajewska-Polak

Kino Ostrovia zaprasza od piątku na "Drogówkę" i "Syberiadę polską".
Od piątku, 22 lutego br., w kinie Ostrovia można obejrzeć dwa polskie filmy -kryminał w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego "Drogówka" oraz dramat historyczny Janusza Zaorskiego "Syberiada polska".

REKLAMA
"Drogówka" to historia siedmiu policjantów, których, poza pracą, łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (Bartek Topa). Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.

Fabuła obejmuje wypadki rozgrywające się podczas jednego tygodnia. Grupa bohaterów to siedmiu kolegów, których łączą praca zawodowa i wspólne pasje. Film to wyrazisty portret Warszawy; utrzymany w charakterystycznym dla reżysera stylu. Opowiadać będzie również o pasji do szybkich samochodów. Równie ważny będzie wątek kryminalny - przypowieść o korupcji, która wedle słów samego reżysera rozpoczyna się na tylnym siedzeniu radiowozu, a kończy w... Brukseli.

"Drogówka" Kino Ostrovia, 22-29 lutego 2013 roku, godzina 19.00

Druga propozycja ostrowskiego kina na najbliższy tydzień, to "Syberiada polska" opisywana jako jedna z największych produkcji historycznych ostatnich lat, w której Janusz Zaorski, twórca "Piłkarskiego pokera" po raz pierwszy w polskim kinie przywołuje na ekran dramatyczną historię Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię. Widzowie poznają losy przesiedlonych z perspektywy młodego Staszka Doliny (Paweł Krucz), który trafia na Syberię wraz z ojcem (Adam Woronowicz), matką (Urszula Grabowska) i młodszym bratem (Marcin Walewski). Sześcioletnia odyseja w skrajnych warunkach naturalnych, bezustanna walka o przetrwanie w obliczu inwigilacji NKWD i szerzących się chorób zmuszą go do przewartościowania swojego życia i szybszego dorośnięcia.

"Syberiada polska" Kino Ostrovia, 22-29 lutego 2013 roku, godzina 17.00

Oba filmy są grane od piątku do czwartku (poza poniedziałkiem). W środy filmy są puszczane bez względu na ilość widzów, w pozostałe dni przy minimum 5 osobach. W poniedziałki kino Ostrovia jest nieczynne. Bilety w cenie 12 zł. do kupienia w kasie, a już niebawem również poprzez Internet.


Zobacz również

Taniec i aktorstwo w wakacje

19 lutego 2013, Anna Krajewska-Polak

Kotłownia zaprasza na Wakacyjne Warsztaty Teatralne i Taneczne. Młodzież będzie miała zajęcia z recytacji, emisji głosu, dykcji, historii teatru, tańca towarzyskiego i świadomości ciała.

Program Chudnij zdrowo ruszył

17 lutego 2013, Anna Krajewska-Polak

Razem ważą za dużo o ponad 100 kg. W ciągu 90 dni, pod okiem specjalistów, mają zmienić tryb życia i zgubić część zbędnych kilogramów.

Nieulotne i Piękne istoty w ostrowskim kinie

13 lutego 2013, Anna Krajewska-Polak

Ostrowskie kino zaprasza na "Piękne istoty" oraz "Nieulotne". Oba filmy miały swoją premierę w tym miesiącu.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]