10 lat BezWianka (zdjęcia i film)

Dodano: 4 marca 2013 15:27, Autor: Karolina Paluch

2 marca br., w Klubie Garnizonowym w Komorowie odbył się Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca Bez Wianka.
Zespół Pieśni i Tańca Bez Wianka obchodzący w tym roku dziesięciolecie istnienia, uroczyście powitał gości polonezem. Rozpoczęli działalność w 2003 roku przy Miejskim Domu Klutury w Ostrowi Mazowieckiej. Szerzy on m.in. tradycje polskiej sztuki ludowej. Podczas występu zespół zaprezentował różnorodne tańce tj. suitę kurpiowską, mazura czy Żydowskie Widowisko Obrzędowe "Wesele Sary", które zdobyło największe uznanie wśród publiczności.

REKLAMANa scenie pojawił się również kwartet wokalny Ad Alta Voce, Waldemar Jaszczak i Stanisław Gąglewski oraz Kapela z Targówka, która cieszyła publiczność nie tylko muzyką z lat dwudziestych, trzydziestych ubiegłego stulecia, ale również licznymi żartami. Jeden z muzyków przyznał nawet, że jako grupa przyjeżdżają do Ostrowi Mazowieckiej dla dziewczyn z zespołu Bez Wianka i dla publiczności. Wszystkie przedstawione tańce oraz pieśni nagrodzone były gromkimi brawami.

W celu zobrazowania dziesięcioletniej pracy oraz historii zespołu, przedstawiono prezentację multimedialną, którą rozpoczęto słowami piosenki nieżyjącego Jana Zęgoty, który napisał ją w roku powstania zespołu.

"W zespole Bez Wianka czas płynie wesoło
Nasz zespół otwarcie radość niesie wkoło
Piosenka i taniec jak my - niespodzianka
Bo taki jest właśnie nasz zespół Bez Wianka"


Zespół Bez Wianka w roku 2004 udał się na pierwszy zagraniczny wyjazd na Litwę. Grupa wystąpiła gościnnie w Jeziorosach, na festiwalu Kultury Polskiej w celu integracji środowisk polskich. Na koncie grupy widnieje wiele nagród m.in. I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Wasilkowie, II miejsce na XXX Wojewódzkim przeglądzie Zespołów Tanecznych w Warszawie, nagroda Starosty Powiatu Sokołowskiego na Europejskim Nadburzańskim Spotkaniu Folklorystycznym w Sokołowie Podlaskim.


Koncert Jubileuszowy poprowadził Remek Danelczyk. Salę widowiskową ozdobiono wiankami, które wzmocniły ludowy charakter wydarzenia.


Zdjęcia i film:
Studio Fotografia Wideofilmowanie K. Pierzchanowski ul. Kościuszki 18 https://www.facebook.com/karol.pierzchanowski

Zobacz również

Fit dance na Dzień Kobiet w MOSiR

1 marca 2013, Anna Krajewska-Polak

MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej z okazji Dnia Kobiet zaprasza panie lubiące się bawić na nowe bezpłatne zajęcia fit dance.

Świecili przykładem

1 marca 2013, Anna Krajewska-Polak

Jeżdżą rowerami w kaskach i z oświetleniem. Uczestnicy Zimowej Ostrowskiej Masy Krytycznej pokazali, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo na drodze.

Salwy śmiechu czyli kabaret pod Wyrwigroszem

28 lutego 2013, Julia Wityńska

Na sali słychać było wyłącznie brawa i głośny śmiech widzów. Kabaret pod Wyrwigroszem wystąpił dla ostrowskiej publiczności z programem "Kurde Pologne".

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]