Oz Wielki i Potężny i Baczyński w Kinie Ostrovia

Dodano: 14 marca 2013 09:10, Autor: Anna Krajewska-Polak

Kino Ostrovia zaprasza od piątku na fantasy przygodowe "Oz Wielki i Potężny" i polską biografię poetycką "Baczyński".
Od piątku, 15 marca br., w kinie Ostrovia można obejrzeć kolejne dwa filmy - fantasy producenta "Alicji w Krainie Czarów" i reżysera trylogii Spider-Mana "Oz Wielki i Potężny" oraz polską biografię poetycką Kordiana Piwowarskiego "Baczyński".


REKLAMA



"Oz Wielki i Potężny" Kino Ostrovia, 15-21 marca 2013 roku, godzina 17.00

Gdy Oscar Diggs (James Franco), drugorzędny cyrkowy magik o wątpliwej moralności, zostaje przeniesiony z zakurzonego Kansas do tętniącej życiem krainy Oz - cudownego świata pełnego barwnych postaci i niesamowitych krajobrazów - wydaje mu się, że wygrał los na loterii. Sława i bogactwo zdają się czekać u jego stóp - do chwili, w której spotyka trzy piękne i tajemnicze wiedźmy - Theodorę (Mila Kunis), Evanorę (Rachel Weisz) i Glindę (Michelle Williams). Wcale nie są one przekonane, że to właśnie Oscar jest potężnym czarnoksiężnikiem, którego wszyscy w Oz oczekują.

Z wielką niechęcią Oscar musi zmierzyć się z potężnymi problemami krainy i jej mieszkańców. Musi także odkryć, kto jest dobry, a kto zły, nim będzie za późno. Korzystając z iluzji, pomysłowości, a nawet odrobiny magii, Oscar nie tylko zamienia się w Wielkiego i Potężnego Oza, ale przede wszystkim staje się lepszym człowiekiem.
Film w reżyserii Sama Ramiego został zainspirowany postacią znaną z książek L. Franka Bauma - Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz. W kinach będzie można go zobaczyć od 8 marca w 3D, IMAX 3D oraz 2D.





"Baczyński" Kino Ostrovia, 15-21 marca 2013 roku, godzina 19.00

"Baczyński" to film poetycko-biograficzny, który wymyka się znanemu dotychczas podziałowi na gatunki, kanonowi postrzegania dzieł filmowych. Zagadkowy i wieloznaczny jak poezja i życie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Każdy odbierze go po swojemu, zinterpretuje na własne potrzeby, będzie miał inne refleksje, odczucia.

"Baczyński" jest pierwszą filmową próbą odpowiedzi na pytania dotyczące Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jakim był człowiekiem? Ile w jego życiu znaczyła miłość, wyobcowanie, wojna i okupacja? Co go inspirowało, pod wpływem jakich wydarzeń tworzył i dlaczego zginął tak młodo? Reżyser filmu, Kordian Piwowarski, poszukując klucza do motywacji tytułowego bohatera, znalazł człowieka nierozerwalnie związanego ze swoją twórczością. Postawa i decyzje Baczyńskiego były odzwierciedleniem tego, co pisał w wierszach, a sedno jego twórczości stanowiły lęki, pragnienia i wątpliwości, które nim targały. Poezja nadała sens jego życiu i śmierci, uwieczniła go jako legendę.





Oba filmy są grane od piątku do czwartku (poza poniedziałkiem). W środy filmy są puszczane bez względu na ilość widzów, w pozostałe dni przy minimum 5 osobach. W poniedziałki kino Ostrovia jest nieczynne. Bilety w cenie 12 zł. do kupienia w kasie, a już niebawem również poprzez Internet.

Więcej informacji, plakaty, zapowiedzi, repertuar na kolejne tygodnie w nowym dzialehttp://www.ostrowmaz.com/repertuar-kina


Zobacz również

Wybieramy Ostrowiankę Roku 2012

13 marca 2013, Anna Krajewska-Polak

Od dziś można nominować kandydatki do tytułu Ostrowianka Roku 2013. Znajdźmy panią, która zasługuje na szacunek, którą podziwiamy, której należy się ten tytuł.

Zostań modelem albo modelką

12 marca 2013, Anna Krajewska-Polak

Ostrowski MOSiR zaprasza panie, panów oraz mamy z dziećmi w wieku od 2 do 6 lat do wzięcia udziału w pokazach mody w czasie Festiwalu Miasto dla Kobiet. W najbliższą sobotę spotkanie organizacyjne.

Życie zaczyna się po...

12 marca 2013, Anna Krajewska-Polak

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku wiedzą, jak cieszyć się z tego, co się robi. Tym razem uczniowie z ostrowskiej Dwójki pokazali seniorom, ile ma wartości i jak piękne jest życie.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]