Uroczyste otwarcie i wręczenie wyróżnień podczas XI Dni Ostrowi i III Dni Ziemi Ostrowskiej (zdjęcia)

Dodano: 25 maja 2013 18:30, Autor: Milena Brzózka

Dni Ostrowi w hali MOSiR-u przy ulicy Trębickiego otworzył zespół BezWianka. Następnie wystąpiły Młodzieżowe Orkiestry Dęte. Po uroczystym otwarciu Burmistrz Ostrowi Władysław Krzyżanowski wręczył stypendia i wyróżnienia.
Dni Ostrowi w hali MOSiR-u przy ulicy Trębickiego otworzył zespół BezWianka. Następnie wystąpiły Młodzieżowe Orkiestry Dęte. Po uroczystym otwarciu Burmistrz Ostrowi Władysław Krzyżanowski wręczył stypendia i wyróżnienia.
Po polonezie, który na otwarcie XI Dni Ostrowi i III Dni Ziemi Ostrowskiej zatańczył ostrowski zespół BezWianka przyszedł czas na występ Młodzieżowych Orkiestr Dętych z Zambrowa i Ostrowi Mazowieckiej. W wykonaniu zambrowskiej orkiestry mogliśmy posłuchać między innymi przeboju zespołu Brathanki "Czerwone Korale", a w wykonaniu ostrowskiej orkiestry "Kalinkę". Do muzyki granej przez zespoły zatańczyły ostrowskie Mażoretki.
Po występach Burmistrz Władysław Krzyżanowski rozpoczął wręczanie stypendiów w imieniu burmistrza zaprzyjaźnionego miasta Brembate di Sopra dla najlepszych absolwentów ostrowskich gimnazjów. Następnie burmistrz wyróżnił za osiągnięcia z dziedzin z zakresu nauki, kultury, sportu i działalności społecznej oraz wręczył nagrody zwycięzcom konkursu "Ostrów Nieznana".

Nagrodzeni stypendiami Burmistrza Brembate di Sopra:

Olga Kosewska z Gimnazjum Publicznego Nr 1
Patrycja Jastrząb z Gimnazjum Publicznego Nr 2
Kamila Gomółka z Gimnazjum Publicznego Nr 3
Gabriela Kozłowska z Gimnazjum Publicznego Nr 4

REKLAMAOsoby Wyróżnione z Dziedziny Nauki:

Katarzyna Zalewska z Zespołu Szkół Nr 2, która jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów została wyróżniona za wejście do finału Ogólnopolskiego Konkursu z zakresu rachunkowości organizowanego przez Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej oraz za szczególne osiągnięcia w nauce.

Maria Jarząbek z Gimnazjum Publicznego Nr 1 została wyróżniona za zdobycie tytułu laureata Przedmiotowego Konkursu Chemicznego oraz za szczególne osiągnięcia w nauce.

Dawid Andruszkiewicz z Gimnazjum Publicznego Nr 1 został wyróżniony za zdobycie tytułu laureata Przedmiotowego Konkursu Historycznego oraz za szczególne osiągnięcia w nauce.

Jan Stefaniak z Zespołu Szkół Nr 2 został wyróżniony za tytułu laureata Przedmiotowego Konkursu Historycznego oraz za szczególne wyniki w nauce.

Igor Przywoźny z Zespołu Szkół Nr 2 został wyróżniony za udział w wojewódzkim etapie Przedmiotowego Konkursu Biologicznego oraz za szczególne osiągnięcia w nauce.

Michał Bączyk z Gimnazjum Nr 3 został wyróżniony za zdobycie I miejsca w Powiatowym Konkursie Informatycznym i tytuł laureata Konkursu Matematycznego i Konkursu Fizycznego.

Bartosz Jary ze Szkoły Podstawowej Nr 1 został wyróżniony za uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym i Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922.O niepodległość i granice Rzeczpospolitej".

Konrad Karpiuk ze Szkoły Podstawowej Nr 3 został wyróżniony za szczególne wyniki w nauce, zdobycie wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur, I miejsce w szkolnym konkursie języka angielskiego, I miejsce w szkolnych rozgrywka szachowych oraz II miejsce w Ostrowskiej Olimpiadzie Młodzieży w szachach.

Magdalena Kośnik z Zespołu Szkół Podstawowych Nr 2 została wyróżniona za wysokie wyniki w nauce, sukcesy w konkursach recytatorskich "Miejsce Urodzenia", "Warszawska Syrenka", "Ocalić od zapomnienia" oraz udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Twórczość Sławnych Polaków - Maria Konopnicka" w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Weronika Rydzewska z Zespołu Szkół Podstawowych Nr 2 została wyróżniona za wysokie wyniki w nauce, nagrodę specjalną jury w Międzypowiatowym Konkursie "Mam Talent" oraz czynny udział w koncertach Młodzieżowej Orkiestry Dętej i Sceny "Kotłownia".

Osoby Wyróżnione z Dziedziny Kultury:

Piotr Rowicki, mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej został wyróżniony za dorobek twórczy w dziedzinie literatury, za talent, bogatą wyobraźnię i wiele ciekawych pomysłów.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta została wyróżniona za promowanie Ostrowi Mazowieckiej oraz oprawę muzyczną lokalnych uroczystości.

Zespół "BezWianka" został wyróżniony za 10-letnią działalność oraz upowszechnianie tradycji sztuki ludowej.

Hanna Sasinowska została wyróżniona za promowanie lokalnej kultury i sztuki oraz artystycznego wizerunku miasta.

Osoby Wyróżnione z Dziedziny Sportu:

Katarzyna Bruszewska z Pływackiego Uczniowskiego Klubu Sportowego ORKA została wyróżniona za zdobycie tytułów podczas X Zawodów Pływackich w Zambrowie oraz III Grand Prix Mińska Mazowieckiego.

Idalia Świedzińska z Pływackiego Uczniowskiego Klubu Sportowego ORKA została wyróżniona za zdobycie tytułów podczas III Grand Prix Mińska Mazowieckiego, III Otwartych Mistrzostw Ostrowi, Otwartych Mistrzostw Ostrołęki i XII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Łomży.

Mikołaj Jasinowski z Pływackiego Uczniowskiego Klubu Sportowego ORKA został wyróżniony za zdobycie zaszczytnych tytułów podczas III Grand Prix Mińska Mazowieckiego, III Otwartych Mistrzostw Ostrowi, Otwartych Mistrzostw Ostrołęki i XII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Łomży.

Konrad Kordowski z Pływackiego Uczniowskiego Klubu Sportowego ORKA został wyróżniony za zdobycie zaszczytnych tytułów podczas III Grand Prix Mińska Mazowieckiego, III Otwartych Mistrzostw Ostrowi, Otwartych Mistrzostw Ostrołęki i XII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Łomży.

Igor Nowacki z Pływackiego Uczniowskiego Klubu Sportowego ORKA został wyróżniony za zdobycie zaszczytnych tytułów podczas III Grand Prix Mińska Mazowieckiego, III Otwartych Mistrzostw Ostrowi, Otwartych Mistrzostw Ostrołęki i XII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Łomży.

Patryk Równy z Uczniowskiego Klubu Sportowego Tenisa Stołowego został wyróżniony za zdobycie tytułów podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polskich i wysokich wyników w III lidze w tenisie stołowym.

Karol Gałązka z Uczniowskiego Klubu Sportowego Tenisa Stołowego został wyróżniony za zdobycie tytułów podczas Młodzieżowych Mistrzostw Mazowsza i wysokich wyników w III lidze w tenisie stołowym.

OKK Sokół z Ostrowi Mazowieckiej został wyróżniony za uzyskane wyniki w III lidze oraz godną postawę w meczach o awans do II ligi.

KS Ostrovia z Ostrowi Mazowieckiej został wyróżniony za uzyskane wyniki w IV lidze Mazowieckiej Seniorów oraz I lidze Mazowieckiej Juniorów Młodszych podczas rundy jesiennej sezonu rozgrywek 2012-2013.

Klub UOLKA z Ostrowi Mazowieckiej został wyróżniony za zdobycie zaszczytnych tytułów podczas Mistrzostw Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów w Peru.

Krzysztof Żebrowski został wyróżniony za wybitne osiągnięcia sportowe uzyskane podczas Mistrzostw Polski w biegach przełajowych oraz Mistrzostw Świata Seniorów w biegach przełajowych w Bydgoszczy.

Paweł Brylak został wyróżniony za udział w Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 20 w ramach eliminacji do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Uzbekistanie.

Dominik Wasil został wyróżniony za zdobycie tytułu Halowego Mistrzostwa Polski Kadetów w pchnięciu kulą.

Maria Jasko została wyróżniona za zdobycie tytułów w karate podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego, Mistrzostw Polski Seniorów, Mistrzostw Europy w Budapeszcie i Mistrzostw Europy w Kijowie.

Maciek Laskowski został wyróżniony za zdobycie tytułów w karate podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego, Mistrzostw Europy Juniorów w Serbii oraz International Tournament w Czeskiej Pradze.

Damian Rukat z klubu Nokaut został wyróżniony za wybitne wyniki sportowe uzyskane podczas Pucharu KSW, ligi MMA, Pucharu Polski w Sochaczewie, Pucharów Polski Wschodniej i Pucharów Polski Zachodniej.

Przemysław Baran z klubu Nokaut został wyróżniony za wybitne wyniki sportowe uzyskane podczas Pucharu KSW, ligi MMA, Pucharu Polski w Sochaczewie, Pucharów Polski Wschodniej i Pucharów Polski Zachodniej.

Kacper Buratyński z Boxing Team został wyróżniony za wybitne wyniki sportowe uzyskane podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Boksie oraz Mistrzostwach Mazowsza Kadetów.

Michał Zalewski z Boxing Team został wyróżniony za wybitne wyniki sportowe uzyskane podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Boksie oraz Mistrzostwach Mazowsza Kadetów.

Michał Grabowski z LKS Ostrowianka został wyróżniony za szczególne wyniki uzyskane w Lidze Koszykarskiej Kadetów.

Osoby Wyróżnione z Dziedziny Działalności Społecznej:

Kazimierz Zacharski, prezes Zakładów Gospodarki Komunalnej
Anna Wilczyńska, skarbnik miasta Ostrów Mazowiecka
Marta Sobotka, inspektor do spraw księgowości
Lidia Runo,inspektor do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomani i integracji społecznej

Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie "Ostrów Nieznana":

I miejsce Helena Radgowska
II miejsce Anna Wojciechowska
III miejsce Marcin Kuczyński
Jarosław Stolpe - nagroda za styczeń
Natalia Polakowska - nagroda publiczności oraz nagroda za luty
Klaudia Mowel - nagroda za marzec
Marta Marczak - nagroda za kwiecień
Teresa Andersz - wyróżnienie od posła RP Andrzeja Kani
Helena Radgowska - wyróżnienie od burmistrza Ostrowi Mazowieckiej
Tomasz Pieńkos -wyróżnienie od burmistrza Ostrowi Mazowieckiej

Zdjęcia z uroczystości możesz obejrzeć w naszej galerii.


Zobacz również

Wspomnienia o Zdzisławie Skoczku. (zdjęcia)

25 maja 2013, Milena Brzózka

W piątkowy wieczór mieliśmy okazję przypomnieć sobie o wielkim ostrowskim artyście oraz jego twórczości.

Uroczysta Sesja Rady Miasta (zdjęcia)

25 maja 2013, Karolina Paluch

Relacja z XI Dni Ostrowi Mazowieckiej i III Dni Ziemi Ostrowskiej 2013 - Uroczysta Sesja Młodzieżowej Rady Miasta.

Sobotnie obchody Dni Ostrowi na hali MOSiR

25 maja 2013, Anna Krajewska-Polak

Sobotnie obchody XI Dni Ostrwi i III Dni Ziemi Ostrowskiej 2013 z powodu złej pogody przeniesione zostały na halę MOSiR przy ul. Trębickiego.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]