Szkoła Podstawowa nr 1 w Korowodzie Miejskim (zdjęcia)

Dodano: 31 maja 2013 12:17, Autor: Koło dziennikarskie przy SP1

Około 170 uczniów i nauczycieli z ostrowskiej Jedynki wzięło udział w w Korowodzie Miejskim. Byli wśród nich postaci w kontuszu i stroju na modę francuską, oficer, szlachcianka, mieszczka i Żyd.

25 maja br., w ramach obchodów Dni Ostrowi, Szkoła Podstawowa nr 1 uczestniczyła w Korowodzie Miejskim. Wzięło w nim udział ok. 170 uczniów Jedynki.

REKLAMAKorowód rozpoczynał Kacper Kaczmarczyk niosąc tarczę szkoły.Szkoła Podstawowa nr 1 nosi imię Tadeusza Kościuszki, nie zabrakło więc kosynierów i uczniów w strojach z poprzednich epok. Byli wśród nich szlachcice w kontuszu i stroju na modę francuską, oficer, szlachcianka, mieszczka i Żyd. Ponadto wystąpili uczniowie tańczący poloneza w pięknych długich sukniach i białych eleganckich koszulach. Chór szkolny zaprezentował nie tylko barwne stroje, ale także wtórował orkiestrze grając na tamburynach.


W szkole działa Szkolny Klub Europejski. Przedstawiciele klubu pod opieką Agnieszki Lasoń również przemaszerowali przed publicznością zgromadzoną na widowni. Uczniowie nieśli transparent i flagi Unii Europejskiej. Za nimi szły klubowe czirliderki z zespołu Smyk oraz niosąc baloniki klubowicze w żółtych i granatowych koszulkach. Nie zabrakło również harcerzy z 29 DH "Pogodni" i sportowców niosących flagę olimpijską. Korowód zamykały "Wszystkie Kolory Świata". Pod tym hasłem zaprezentowali się uczniowie, którzy występowali na koncercie charytatywnym UNICEF, który odbył się w naszej szkole w lutym. Zaprezentowali stroje afrykańskie. Przed nimi szły dziewczynki z laleczkami, które uczniowie wykonali na aukcję charytatywną, aby pomóc dzieciom w Czadzie. Dziewczynki szły po okręgu, co symbolizowało kulę ziemską, a laleczki były w strojach z różnych stron świata. Transparenty zapowiadające różne części korowodu przygotowały panie Małgorzata Sienicka, Anna Kożuchowska i Danuta Brzostek. Całość prezentowała się niezwykle barwnie i pokazywała jak bogate jest życie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz jak odpowiedzialni i obowiązkowi są jej uczniowie, którzy mimo okropnej pogody przybyli licznie, aby jak najlepiej zaprezentować Jedynkę.

Za przygotowanie uczniów odpowiedzialne były panie Marzena Świedzińska, Beata Sochocka-Lipska i Lilianna Kuczyńska. Grupę krakowiaków z klas I-III przygotowały nauczycielki nauczania zintegrowanego Małgorzata Lewocz i Alicja Wajszczyk, natomiast chór poprowadziła nauczycielka muzyki Katarzyna Trętowska.


Zobaczcie też galerię zdjęć z Korowodu
Zobacz również

Wystawa promująca ostrowską Jedynkę

29 maja 2013, SP 1

Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej przygotowali wystawę promującą szkołę, a poświęconą patronowi i historii oczami dzieci.

XII Festiwal Przedszkolaków (zdjęcia, film)

28 maja 2013, Anna Krajewska-Polak

Zobacz, jak radziły sobie najmłodsi mieszkańcy naszego miasta na XII Kulturalnym Festiwalu Przedszkolaków. W tym roku odbył się pod hasłem - Dla Ciebie Mamo i poświęcony był wszystkim mamom.

Dni Ostrowi 2013 - Barwny Korowód i prezentacje szkół (zdjęcia)

28 maja 2013, Julia Wityńska

Ostrowskie szkoły podstawowe i gimnazja przygotowały na tegoroczne Dni Ostrowi prezentacje, wystawy i ekspozycje z pracami uczniów oraz galerie ze zdjęciami.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]