Zawodnicy z Ostrowi zagrają na Mistrzostwa Polski (zdjęcia)

Dodano: 9 lipca 2013 18:57, Autor: Grzegorz Szydło

Drużyna w składzie Piotr Barszcz, Łukasz Ryfa, Paweł Skarpetowski i Artur Zadroga reprezentująca Sokoła jedzie na Mistrzostwa Polski Simens AGD 3x3.

Po bardzo udanym występie na turnieju w Warszawie (II miejsce) i otarciu się o awans do Mistrzostw Polski zawodnicy Sokoła w składzie Piotr Barszcz, Łukasz Ryfa, Paweł Skarpetowski i Artur Zadroga podjęli kolejną próbę walki o upragniony awans.

Tym razem 6 lipca br. wybrali się bardzo dobrze obsadzony turniej do Olsztyna, który wpisuje się w cykl imprez o Koronę Warmii i Mazur. Do gry zgłosiło się 15 drużyn w tym aktualni Mistrzowie Polski w koszykówce 3x3. Już rozgrywki grupowe pokazały jak mocnym teamem dysponujemy po komplecie czterech "łatwych" zwycięstw wyszliśmy z pierwszego miejsca w grupie.

W ćwierćfinale czekał na nasz zespół team z Suwałk, który również nie poradził sobie ze świetnie dysponowanymi liderami Sokoła i uległ 21-12. W półfinale czekał na nas bardzo dobry zespół z Białegostoku, który wiadomo było że postawi wysoko poprzeczkę, jednak to był nasz dzień i Sokoły pewnie wygrali spotkanie 15-11.

Do awansu zostało już tylko jedno spotkanie, a w finale nie mieliśmy zagrać z kim innym, jak z aktualnymi Mistrzami Polski, jednak tego dnia nasi zawodnicy wygrali, by dosłownie z każdym, więc nie było inaczej. Chłopaki wygrali 10-6, na uwagę zasługuje gra obronna i zatrzymanie tak dobrej drużyny na sześciu punktach, w relacji zawodników, to właśnie konsekwentna, mocna obrona była kluczem do sukcesu w tym turnieju.

To był totalnie nasz dzień poza zdecydowanym wygraniem turnieju konkursy indywidualne w rzucie za trzy punkty (8/10 w finale) oraz wsadów wygrał nasz zawodnik Piotr Barszcz. Wszystkie trofea pojechały w naszym busie. Podsumowując, to drugi rok z rzędu, gdzie drużyna reprezentująca Sokoła jedzie na Mistrzostwa Polski Simens AGD 3x3, piszemy piękną historię, ukazując tym samym nasze miejsce czołówce polskiego streetballa i możemy być pewni że Sokoły przy tak świetnej dyspozycji nie pojadą do Gdyni na wycieczkę lecz walczyć o Mistrzostwo Polski 3x3.

Zobaczcie galerie zdjęć z zawodów

W wyniku rozegranych w sobotę 6 lipca meczów rewanżowych KS Łomianki i MKS Przasnysz dalej pozostają w IV lidze mazowieckiej.

"ZAKRĘCONA OSTRÓW", czyli jak nasze miasto reprezentują pasjonaci rowerowi (zdjęcia)

8 lipca 2013, Zbigniew Szwaguliński

Jazda na rowerze to ich pasja, a wysiłek fizyczny łączą z przyjemnością. Startują w wielu zawodach godnie reprezentując barwy naszego miasta. Mowa, oczywiście o stowarzyszeniu "Zakręcona Ostrów".